Леон завоюва титлата в Мексико

Леон спечели шампионската титла на Мексико по футбол, след като победи с 2:0 Пачука след продължения и с общ резултат 4:3 триумфира с купата в първенството Клаусура.

Тимът на Леон спечели титлата и в първенството Апертура, а сега става първият тим, който дублира титлата си в Мексико. Общо шампионското отличие е 7-о за отбора на Леон.

Първата среща в Леон домакините загубиха с 2:3 и се нуждаеха от победа с два или повече гола, за да триумфират.

Тук правилото за голове на чужд терен не важи и при успех с 1:0 щяха да се изпълняват дузпи. Но в добавеното време на второто продължение Игнасио Гонсалес с глава вкара за 2:0 и осигури титлата на Леон. Иначе в редовното време Мауро Босели се разписа за 1:0, за да прати мача в продълженията.

Домакините имаха няколко добри положения преди почивката, но Дитер Виля пропусна най-чистото. През второто полувреме гостите наложиха своя стил и при едно центриране на Едвин Ернандес дойде и първото попадение, дело на Босели.