Легенди! Мъри, Цанко и Саид пак ликуват с титлата в Казахстан

Астана на бившия треньор на Ботев, Литекс, левски и националите Станимир Стоилов стана за четвърти пореден път шампион на Казахстан. Интрига имаше до последния кръг днес, защото миналата седмица Астана се издъни вкъщи срещу преследвача кайрат и завърза нещата.

Столичният тим се нуждаеше от победа над Акжайк и го постигна с 2:0. В другия мач преследвачът Кайрат също спечели – с 3:2 срещу Актобе. Драмата обаче бе пълна, тъй като дълго време Астана и Мъри не успяваха да поведат на Акжайк и при резултат 0:0 губеха титлата. В 51-ата минута обаче Кабананга вкара гола на успокоението, а в добавеното време отново той оформи крайния резултат.

Така Астана ликува с четвърта поредна титла със Станимир Стоилов заедно с българските му помощници Цанко Цветанов и Саид Ибраимов. Отборът стана първенец на Казахстан през 2014, 2015, 2016 и 2017 година. Нито един клуб не е бил шампион на страната четири пъти поред.

Двубоят в Астана се игра на една врата почти през цялото време. Съвсем логично домакините бяха тези, които искаха попадение, за да си осигурят шампионския трофей. За целия двубой футболистите на Станимир Стоилов направиха минимум 15 пропуска пред вратата на гостите. На моменти топката като по чудо не влизаше във вратата – или беше изчиствана от голлинията, или вратарят на гостите я избиваше в последния момент, или пък домакините не бяха точни в завършващия удар. Най-много пропуски направиха тъмнокожите звезди на Астана – Кабананга и Патрик Твумаси.

Така Мъри и верните му помощници - Цанко Цветанов и Саид Ибраимов пак ликуват с титлата, а статутът им в Казахстан вече е легендарен.