Легендарна вечер и рекорд за ЛеБрон Джеймс

Абсурдното представяне на ЛеБрон Джеймс в НБА продължава с пълна сила, след като тази вечер той взриви САЩ с невероятните 61 точки, извеждайки Маями Хийт до успех със 124:107 над Шарлот Бобкетс.

Ал Джефесън се опита да подражава на звездата на "горещите" и завърши срещата с 38 точки и 18 борби, но въпреки това неговият тим не успя да спре Краля, който записа една от най-силните си статистически вечери в кариерата.

Той беше изключително точен в срещата, като записа 66% успеваемост в стрелбата (22/33), както и 8/10 в стрелбата от зоната за три точки. Той придвижи своите до победата в третата част, спечелена от шампионите с 38:25.

ЛеБрон беше сменен 1:24 преди края на срещата, за да обере овациите на публиката след легендарната си вечер. Той записа нов личен рекорд с 61 точки (предишното му постижение беше от 56 точки за Кливланд), а също така подобри рекорда на Глен Райс за най-много точки с екипа на Маями (56 през 1995 година).

Така Джеймс продължи силната си серия от мачове, като през февруари стана първият играч след Шакил О'Нийл, който вкарва над 30 точки и овладява над 7 борби в продължение на цял месец.

Тази нощ ЛеБрон добави и 7 борби и 5 асистенции, а с 15 точки допринесе Крис Бош.

Джейсън Колинс игра за Бруклин във финалните минути при победата с 96:80 срещу Чикаго у дома. Завръщайки се в НБА след признанието, че е гей, Колинс се появи на паркета при 2:41 оставащи минути по часовника.

Той получи аплодисменти от цялата публика, в която седеше и бившият вече комисионер на лигата Дейвид Стърн. Пред неговия поглед Колинс направи едно нарушение и пропусна единствената си стрелба, но Нетс спечелиха трета поредна победа.

Кент Бейзмор подаде перфектна топка на сантиметри от коша на Портланд, а Уесли Джонсън направи великолепна забивка с победния кош в полза на Лос Анджелис Лейкърс срещу Портланд.

Пау Гасол наниза 22 точки за изненадващия успех като гост на Трейлблейзърс, дошъл при 107:106. Така серията на Порланд от 5 поредни мача без загуба приключи. Лилард можеше да донесе победата, но добра защита на Мийкс не му позволи да стреля чисто със сирената.