Австралия се класира за осминафиналите на Световното по баскетбол

снимка: fibaeurope.com

Австралия си гарантира участие на осминафиналите на Световното първенство по баскетбол, след като се разправи с Мексико и надделя със 70:62. Второто полувреме бе по-силно за „кенгурата“ и те наваксаха изоставането си в резултата, благодарение на Райън Брокхоф, който завърши с 12 точки, хвана 4 борби и даде три асистенции.

За Мексикос най-много точки – 11, плюс 9 борби се отчете Густаво Айон. Австралия вече е с актив 3 победи и 1 загуба в тази група D, след като се наложи и над Литва в груповата фаза, а Мексико е с 1 победи и 3 поражения, като успехът бе срещу Ангола.

Нова Зеландия вече може да се похвали с първа победа на Световното, след като надви със 73:61 отбора на Украйна, за който това е второ поражение на Мондиала. 34-годишният Кърк Пени блесна за „кивитата“ със 17 точки, като решителна за успеха се оказа третата четвърт на срещата.

Капитанът Пени е единственият член на националния отбор, който е бил част от знаменитата селекция на Нова Зеландия от 2002-ра година, завършила на 4-то на Световното първенство по баскетбол в Индианаполис.

Евърард Бартлет наниза 14 точки за победителите, а за Украйна най-резултатен бе Максим Корнийенко, докато натурализираният Юджийн Джетър се отчете с 14.

Нова Зеландия е с един успех и три загуби, като последният мач е срещу Финландия, докато Украйна с две победи и две поражения предстои да срещне САЩ.

С 30 точки и 5 борби на Джей Джей Бареа Пуерто Рико постигна първа победа на шампионата в Испания след три поредни загуби в група В. Пуерто Рико надви Филипините със 77:73 точки в интересен и оспорван двубой, като на почивката Филипините водеха с 44:39 точки.

Пуерто Рико обаче излезе напред с 61:57 точки след 30 минути игра и стигна до успеха. Филипините остават с актив 0-4 в тази група на Световното първенство за мъже.