ЛеБрон влезе в престижен клуб на легенди в НБА

Звездата на шампиона на НБА Маями Хийт ЛеБрон Джеймс вече се гордее със забележително постижение, след като стана едва петият играч в историята на Асоциацията на САЩ и Канада, който реализира 10 или повече точки в 500 мача поред.

Джеймс мина двуцифрената граница в точковия си актив още през първата четвърт на мача между Хийт и Торонто Раптърс, приключил с победа 104:95 за шампионите. В последствие ЛеБрон приключи като топ реализатор срещата с 35 пункта, а добави и 8 борби и 8 асистенции.

Историята помни само четирима велики състезатели със серия от над 500 мача, в които да са отбелязали 10 или повече точки – Карим Абдул-Джабар (787 и 508), Майкъл Джордан (866), Карл Малоун (575) и Моузес Малоун (526).

От 5-ти януари 2007-ма година, когато отбеляза 8 точки срещу Милуоки Бъкс, Джеймс неизменно бележи поне 10 пункта на мач за „горещите“. На 6-ти същия месец преди 6 години той започна великолепната си серия с 19 точки срещу Ню Джърси.

Джеймс има по-голям брой мачове от редовния сезон с 50 или повече точки на сметката си, отколкото с по-малко от 10. Статистиката показва, че от 907 двубоя в кариерата си той е успявал да реализира двуцифрен брой точки в 898 случая.

Иначе Маями трябваше да мери сили с Торонто в отсъствието на Крис Бош, но Дуейн Уейд и Рей Алън успяха да запълнят липсата му и да отбележат общо 34 точки, като 35-те на Джеймс бяха най-много за него през сезона до момента.

Маями вече има 3 победи и 2 поражения от началото на кампанията в НБА, докато Торонто е с 2 успеха и 2 загуби. Решаващи за крайния резултат се оказаха първите 4 и половина минути на последната четвърт, когато Хийт направиха серия от 12 безответни точки.