Рилски спортист загуби на старта на "Еврочалъндж"

снимка: fibaeurope.com

Рилски спортист започна със загуба участието си в европейския  клубен турнир по баскетбол за мъже "Еврочалъндж".

В първия си  мач от група "Н" българските баскетболисти отстъпиха като гост  на унгарския Солнок с 66:73 точки. Играчите от Самоков водеха през по-голяма част от мача, но  загубиха след силна игра на съперника в последна четвърт.

Възпитаниците на Росен Барчовски започнаха отлично двубоя и  спечелиха първата част с 14:4. Малко преди това те поведоха с 12 точки - 14:2 след кош на Шон Барнет.

Домакините успяха да се съвземат и във втората част направиха  серия от 17:7, изравнявайки резултата 21:21 четири минути преди  почивката. Секунди преди това с наказателен удар на Давид Войвода баскетболистите на Солник поведоха за кратко - 21:20.

Българите отново взеха аванс от 34:27, но до края унгарците  отбелязаха два поредни коша и на почивката Рилски спортист имаше аванс от 3 точки - 34:31. Третата четвърт беше изключително равностойна.

В нейния край  Милян Ракич отбеляза две точни и Солник поведе с 49:50, но след  това Остин Калхун се разписа за 50:49 след 30 минути игра. В последната част се игра кош, но все пак домакините успяха да  измъкнат победата.

С кош на Акош Хорват преднината им стана 3  точки - 56:53, а малко повече от две минути преди сирената имаха аванс от 5 точки - 65:60 след кош на Ули Уорън. 28 секунди преди края домакините поведоха с 8 точки - 72:64  след тройка на Уорън, което беше и най-голямата им преднина в  мача.

За Рилски спортист се отличиха Шон Барнет с 15 точки и 8 борби, Корин Хенри с 15 точки и Евън Раванел с 14 точки и 8 борби. За домакините най-полезни бяха Уили Уорън с 20 точки и 7 борби  и Томислав Ивошев с 16 точки и 8 борби.

В следващия си мач Рилски спортист е домакин на Цмоки-Минкс  (Беларус) на 13-и ноември от 20.30 часа в Самоков, посочва БТА.