"Лебедите" отново полетяха с трета поредна победа

Новакът в английската Висша лига Суонси продължава с великолепното си представяне през този сезон, като днес "лебедите" спечелиха с категоричното 3:0 гостуването си на Фулъм в среща от 29-ия кръг на шампионата.

За Суонси това е трети пореден успех в Премиършип, след победите над Уигън и Манчестър Сити, а успехът изкачи водения от Брендън Роджърс състав на 8-ма позиция в таблицата с актив от 39 точки. Фулъм на Мартин Йол се смъкна на 11-то място с 3 точки по-малко.

Първата част на "Крейвън Котидж" завърши с гол аванс за Суонси, които дръпнаха напред с попадение на исландския таран Гилфи Сигурдсон след 36 минути игра.

През втората част Фулъм така и не намери начин да превземе пазената от Мишел Ворм врата, като за сметка на това допусна нови две попадения в мрежата си. Отново Сигурдсон в 66' покачи на 0:2, а крайното 0:3 бе оформено от Джо Алън в 78'.

В друг мач от кръга отборите на Уигън и Уест Бромич завършиха при равенство 1:1, като "латикс" остават на последно място във Висшата лига.