Лапорта: Имахме късмет, но заслужавахме финала

снимка: skysports.com

Отборът на Барселона елиминира Челси с късен гол на Андрес Иниеста, като така достигна втори финал в Шампионската лига за последните три години. Въпреки инфарктното развитие на мача, каталунците излязоха победители с гол на чужд терен дошъл в 90-ата минута. Президентът на тима Жуан Лапорта окачестви развитието на двубоя като закономерно и справедливо.

 

"Признавам, че извадихме късмет накрая, но със сигурност заслужихме класирането си на финала, не само заради силата която намерихме в себе си след червения картон, но и заради великолепния сезон, който правим. Барселона играе страхотен футбол, като над всичко стоят красотата и спектакъла. Този успех е плод на усилията на целия тим", каза Лапорта.

 

На финала в Рим испанците ще се изправят срещу английския гранд Манчестър Юнайтед.