Лампард: Отборът ни не е стар

Тази година за пореден път Челси не успяха да вземат нито една титла, което доста огорчи феновете на отбора. Някои критици в Англия отдадоха това на липсата на „свежа кръв" в клуба. Според тях Челси има нужда от млади играчи.

 

Франк Лампард обаче отхвърли това твърдение, като според него отборът е на много добро ниво. Полузащитникът смята, че именно опитните футболисти са тези, които винаги печелят големите турнири.

 

„Не знам защо са тези нелепи твърдения. Хората гледат напълно повърхностно и казват, че възрастовата граница в отбора е това, на което се дължат неуспехите ни. Това е абсурдно. Вярно е, че винаги е хубаво да имаш млади и амбициозни играчи, но нашият отбор в никакъв случай не е толкова стар.

 

Смятам, че ние можем да играем добре още дълго време. Джанфранко Дзола е пример за това, че и на 37 можеш да играеш невероятно и лично аз имам намерение да играя най-малко до 35, а вероятно и повече.

 

Аз винаги ще бъда фен на Челси и ще се връщам да гледам мачовете им винаги, дори и когато се оттегля от футбола. Надявам се да остана тук до края на кариерата си и не мисля, че това ще навреди на тима", каза Лампард.