Лацио внесе още горчилка в кошмарния сезон на Интер (ВИДЕО)

Лацио изненада Интер насерд "Сан Сиро" и го победи с 1:3 в битката между седмия и осмия в класирането на Серия А.

Лацио бе по-добрият тим в началото на двубоя и поведе след автогол на Самир Ханданович. Интер обаче заигра заигра по-добре след 30-та минута и успя да изравни чрез Рики Алварес. В самия край на първата част обаче Ернанеш бе точен от бялата точка и отново изведе "римските орли" напред.

След почивката "нерадзурите" се хвърлиха в опит да обърнат развоя на срещата, но регистрираха трети гол, автор на който стана резервата Ожени Онази.

След успеха Лацио остана на седмото място, но дръпна с цели пет точки пред днешния си съперник. Лациалите вече са само на три точки от петото място, което дава евро квота.

Интер пък продължи отчайващото си представяне през този сезон и записа трета поредна и общо 15-та загуба в шампионата, като за Андреа Страмачони и неговите футболисти Лига Европа по всяка вероятност ще остане мираж.

Лацио започна много добре двубоя. Още в 9-та минута Сенад Лулич проби по лявото крило и подаде на Клозе в наказателното поле, но в последния момент бранител в "черно-синьо" изби.

Интер отговори още в следващата атака. Матео Ковачич намери с отличен пас през центъра на отбраната на "орлите" Томазо Роки, той нахлу в наказателното поле, но Маркети успя да избие удара на бившия си съотборник.

Натискът на "бианкочелестите" продължи и в 22-та минута те откриха резултата. Антонио Кандрева центрира отдясно към Серджо Флокари. Ханданович тръгна да боксира, но не се разбра с бранителите пред себе си и топката се озова в мрежата на Интер.

В следващата атака Лацио можеше да вкара втори гол, но Кандрева пропусна от отлична позиция, останал очи в очи със словенския страж на "нерадзурите". Грубите грешки в защитата на Интер обаче продължиха и гостите имаха още няколко възможности за гол, които пропиляха.

Точно, когато не се виждаше как домакините ще намерят път към вратата на Маркети се стигна до изравнителното попадение. В 33-та минута Алваро Перейра центрира една топка в наказателното поле, там Рикардо Алварес надигра във въздуха Стефан Раду и заби кълбото в мрецата на Маркети - 1:1.

Голът даден видим импулс в играта на "нерадзурите". В 36-та минута Естебан Камбиасо стреля опасно от границата на наказателното поле, но Маркети изби, макар и с мъка, в гредата и топката излезе в ъглов удар.

Десетина минути по-късно Рики Алваес пропиля отличен шанс да изведе Интер напред в резултата. Фреди Гуарин върна една топка от аутлинията в наказателното поле, няколко футболисти се разминаха с нея и тя се озова в Рики Алварес, но той стреля над вратата.

Въпреки че Интер бе по-добрият отбор в края на полувремето Лацио отново успя да поведе в резултата. В даденото от съдията продължение реферът отсъди дузпа след нарушение на Ранокиа срещу Флокари. Зад топката застана Ернанеш, който с хладнокръвно изпълнение направи резултата 1:2.

Интер започна с повече желание второто полувреме и в началните минути пропусна няколко положения чрез Фреди Гуарин и Матео Ковачич. Като цяло обаче Лацио се справяше с играта в защита.

В 70-та минута обаче съдията посочи бялата точка след съприкосновение между Лорик Кана и Гуарин в наказателното поле на "римските орли". Рикардо Алварес се нагърби с изпълнението на наказателния удар, но изстрелът му бе повече от разочароващ и излезе в аут.

След пропуска Интер вдигна още повече оборотите в опит да отбележи нужния изравнителен гол, но в 76-та минута бе наказан за трети път. Влезлият като резерва Ожени Онази отправи мощен шут от над 20 метра и закова топката в горния ляв ъгъл на Ханданович, който нямаше как да отрази - 1:3 в полза на Лацио.

До края Интер опита да се върне в срещата с нов гол, а въпреки преднината си и Лацио потърси попадение. Такова не падна и столичани се поздравиха с трите точки.