Конте продължава гонитбата за рекордите на Капело с Юве (ВИДЕО)

Шампионското опиянение от уикенда не попречи на Ювентус да си свърши работата срещу Атланта, като "старата госпожа" спечели с минималното 0:1 като гост и продължава уверено към рекорда на Фабио Капело отпреди няколко сезона също с "бианконерите".

Единственото попадение в срещата бе дело на Алесандро Матри в 18', но самият двубой предложи много емоции за феновете, а Денис на няколко пъти пропусна да донесе точката на домакините в срещата.

Така "бианконерите" имат още 2 кръга, за да стигнат 92 точки и да изпреварят тима на Капело, който взе 91 точки от 2006 година. Тогава Юве допусна 24 гола, като до този момент възпитаниците на Конте са допуснали 20. Атланта пък е с 39 точки, но си осигури оставането в елита въпреки наказанието в началото на сезона.

В началото на срещата Ювентус установи тотален контрол, като гостите пресираха по целия терен, но Куалярела и Матри пропуснаха чудесни положения.

Това обаче нямаше значение в 18', когато брилянтен пас на Пирло намери Матри, който от границата на наказателното поле реализира превъзходен гол в далечния ъгъл на вратаря - 0:1 за шампионите.

Само три минути по-късно домакините можеха да изравнят, но Денис не уцели вратата с глава, докато Де Чилие имаше шанс да удвои за гостите, но от 4 метра с глава той, подобно на нападателя на Атланта, не успя да намери целта.

Шансовете за Атланта обаче бяха далеч по-добри след откриването на резултата, но Биондини опропасти една от най-добрите атаки на своите. Прекрасно положение се откри пред Денис в 38', но този път гредата зад Сторари го лиши от заслужено попадение - 0:1 на полувремето.

Футболистите на Атланта обаче не се примириха с резултата и през втората част търсеха промяна на резултата през цялото време. С добри изяви обаче се отчете Сторари, който парира добри удари на Буенавентура и Биондини. Денис в 53' пък отново опропасти усилията на своите в атака.

В 73' Ювентус пропусна да реши всичко, след като Исла проби по дясното крило и успя да центрира в наказателното поле, където Матри се размина на сантиметри с втория си гол.

В края на срещата домакините имаха претенции за дузпа, а в ответната атака Видал можеше да покачи на 2:0, но защитник изби от голлинията. Атланта натисна в края, но така и не стигна до гол и Юве продължи по шампионски да преследва рекорда на Фабио Капело.

Atalanta 0-1 Juventus MATCH HIGHLIGHTSby foogoals