Лацио спокойно подчини Каляри в Сардиния

Лацио нанесе първа домакинска загуба на Каляри през сезона, след като спечели визитата си на стадион „Сант Елиа" с 3:0. Победата за "орлите" беше реализирана още преди почивката, а превъзходството им се материализира в идеален момент - в 39-ата минута Сенад Лулич с прекрасен изстрел от около 25 метра матира стража на домакините Микаел Агаци.

В заключителните секунди на първото полувреме пък Джибрил Сисе центрира отлично от левия фланг и откъсналия се в наказателното поле Мирослав Клозе с глава насочи кълбото в мрежата за втори път. С изпълнението на специалитета си немският национал реализира шестото си попадение в Серия А до този момент.

В една от последните акции в двубоя - в 88-ата минута, Томазо Роки бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините и се възползва от пас в дълбочина, за да стреля към вратата. Първоначално топката се отби в горната греда, но след това при добавката нямаше кой да спре Роки да се разпише.

Така Лацио се изравни на второто място с Удинезе и вече има 18 точки - само 1 по-малко от лидера Ювентус. Ремито в сряда с Катания прекрати серията от три поредни победи на „орлите" и им попречи да излязат дори на първа позиция, но продукцията в Сардиния със сигурност е задоволила треньора Еди Рея. Каляри е осми с 13 точки, като тимът постепенно се отдалечава от челото, след като в последните си пет мача е записал три равенства, освен днешното поражение.

През първото полувреме гостите владееха повече топката и по-често се задържаха в противниковата половина, но наставникът на Каляри Масимо Фичаденти бе наредил добре отбраната си, въпреки че не можеше да разчита на Давиде Астори. Отсъствието на контузения нападател Мустафа Ел Кабир също не се отрази положително на домакините, които чак след като получиха два гола поеха инициативата в предни позиции.

Иначе преди да поведе в резултата, Лацио не бе стигнал до стопроцентови положения за гол, макар постоянно да поддържаше напрежението в противниковото наказателно поле. В края на първата част обаче изненадващият шут на Люлич даде нужното спокойствие на „орлите". Бързата контраакция, при която Сисе брилянтно се освободи по десния фланг и сложи топката на главата на Клозе, затвърди доминацията на столичния клуб.

След почивката Каляри видимо се стремеше да върне интригата и постоянно атакуваше съперника си, но най-опасното положение, до което стигна, бе след центриране от корнер. В 62-ата минута Андреа Косу с глава затрудни максимално Федерико Маркети, но стражът на Лацио улови кълбото.

В 77-ата минута сервирана топка отляво пък бе засечена фронтално срещу вратата от голмайстора на Каляри в първенството до момента Тиаго Рибейро, но той направи по-трудното и прати кълбото встрани от лявата греда.

В крайна сметка „орлите" не загубиха концентрация в отбрана и защитиха преднината си победата си, макар с играта си през второто полувреме домакините да заслужаваха поне един гол.