Атлетико отнесе Сарагоса в Мадрид, Расинг с първа победа

Атлетико Мадрид успя да надиграе Сарагоса и да спечели домакинството си с 3:1 в късен двубой от 10-ия кръг на испанската Примера дивисион. Адриан Лопес изведе „дюшекчиите" напред в резултата в 19-ата минута, а Домингес удвои преднината им в 31-ата, с което затвърди впечатлението, че вечерта ще бъде радостна за привържениците на „Висенте Калдерон".

Отново Адриан се разписа, за да направи авансът на тима си класически в 75-ата минута, а 120 секунди по-късно Пощига реализира почетния гол за Сарагоса.

Така Атлетико се покачва на 9-то място в класирането с 13 точки и по-добра голова разлика от Малага, като има равен актив и с Атлетик Билбао. Сарагоса пък остава 14-ти с 9 пункта.

Възпитаниците на Грегорио Мансано успяха едва в четвърти мач да отбележат поне един гол, с което индикираха, че проблемите им в атака са решаващи за незавидната им позиция в таблицата. За второ поредно гостуване пък Сарагоса инкасира цели три попадения във вратата си, след като миналата седмица бяха поразени класически от Осасуна.

В друг двубой от неделната програма на Ла Лига Расинг Сантандер изкова първата си победа в шампионата, след като нанесе шеста поредна загуба на Бетис и го надви с 1:0. Единственият гол бе дело на резервата Кристиан Стуани от дузпа в 62-ата минута, с което така ценните три точки отидоха в актива на тима от Бискайския залив.

Расинг вече има 8 пункта и се намира на 18-та позиция в класирането, а Бетис е 12-ти с 12 точки.