Лацио с трета поредна победа след успех над Фиорентина

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Лацио победи като гост тима на Фиорентина с минималното 2:0 в среща от седмия кръг на Серия А. Резултата за "орлите" откри Филип Джорджевич в 35-та минута, а Сенад Лулич оформи крайния резултата в края на мача.

Това е втора загуба за "виолетовите" в италианското първенство след старта на надпреварата, когато флорентинци паднаха от Рома.

Домакините определено очакваха много повече от своите любимци, които преди две седмици победиха Интер с класически резултат на "Артемио Франки".

Лацио пък постигна трета поредна победа в Серия А, която изкачи тима до 5-то място в класирането, докато Фиорентина остава на девета позиция с девет точки преди останалите срещи от кръга.

Лацио започна по-агресивно. Стефано Маури се разколеба от удобна позиция в началото. Малко по-късно пряк свободен удар на Кандрева мина близо до страничната греда. От другата страна Федерико Маркети спаси удар на Бубакар.

Пресата на Лацио даде резултат като Кандрева нахлу в наказателното поле и намери перфектно Джорджевич, който заби топката под горната греда за 1:0. Това бе пети гол за сръбския национал. Фиорентина можеше да изравни, но удар на Куадрадо бе спасен от Маркети.

Второто полувреме домакините нямаха много шансове да изравнят резултата като Лацио държеше инициативата. Постепенно гостите се отдръпнаха, но играта им в защита не оставяше празни пространства за домакините.

В даденото от съдията продължение Лацио нанесе своя втори удар. Фиорентина атакуваше и търсеше гола с всички футболисти, но при една контра трима играчи на Лацио останаха само срещу един и Сенад Лулич се разписа за 2:0. Попадението обаче бе малко спорно защото останах съмнения, че босненецът е в засада.