Атлетико (М) се върна на пътя на победата след успех над Еспаньол

Атлетико Мадрид победи с 2:0 тима на Еспаньол в среща от 8-ия кръг на испанската Примера Дивисион. С тази победа шампионите вече имат 17 точки, колкото и третия Валенсия, но мадридския тим е с мач по-малко. Еспаньол има 9 точки от началото на сезона и остава на 10-а позиция.

Това беше общо пета победа от началото на сезона за домакините от Мадрид, които успяха да се върнат на пътя на победата след загубата от Валенсия в миналия кръг. Диего Симеоне заложи на Манджукич и Раул Гарсия в предни позиции.

Домакините от Атлетико продължиха традицията да бъдат много опасни от статични положения. Още в третата минута вратаря на гостите Касия трябваше да се намесва след удар на Туран и добавка на Марио Манджукич.

Въпреки ранния натиск домакините не успяха да стигнат до бърз гол. Най-опасен за Еспаньол бе Серхио Гарсия, който намери перфектно Васкес, но ударът на полузащитника бе право във вратаря.

Коке пробва далечен удар спасен с вещина от Касия. Манджукич също направи пропуск като не успя да уцели вратата след удар с глава от близо. Така се стигна до 43-та минута, когато полузащитникът Тиаго бе най-съобразителен при едно центриране на Габи в наказателното поле и с хубав удар прехвърли вратаря Касия за 1:0.

Второто полувреме в игра за Атлетико се появиха Марио Суарес и Антаон Гризман, като френския национал внесе много скорост в атаките на домакините, а Суарес отбеляза втория гол за победата.

В 71-та минута центриране на Коке от корнер бе засечено от Годин, а Марио Суарес добави отбитата топка във вратат за 2:0. До края Атлетико можеше да направи резултата класически, но Гризман се забави и не успя да стреля от удобна позиция. пет минути преди края Манджукич нацели и гредата.