Лацио продължава без грешка в Серия А, този път го отнесе Киево

Отборът на Лацио продължава победния си ход в Серия А, след като се наложи с 3:1 при гостуването си на Киево в мач от 3-ия кръг на италианското първенство. Така римските "орли" остават със 100-процентов актив от началото на сезона - три победи от три мача.

Точни за Лацио бяха двамата голмайстори на отбора до момента - Ернандеш и Мирослав Клозе, които вече имат по три попадения. Бразилецът се разписа на два пъти - в 5-ата и 74-ата минута, а германският нападател бе точен в 38-ата минута. Почетното попадение за домакините от Киево пък бе дело на Серджо Пелисиер в 83-ата минута.

Срещата започна по най-добрия възможен начин за Лацио, които откриха резултата още в 5-ата минута, когато Ернандеш не остави шансове на вратаря Стефано Сорентино, а до края на първото полувреме Мирослав Клозе удвои след добавка след удар на Ернандеш в 38-ата минута.

След почивката отборът на Киево се хвърли в атаки, за да заличи негативния за тях резултат, но вместо това получи нов гол във вратата си. В 74-ата минута Ернандеш тръгна от центъра, като проби по лявото крило, след което преодоля няколко противникови бранители, за да направи Стефано Сорентино безпомощен за трети път в мача, отбелязвайки второто си попадение.

Почетният гол за домакините падна в 83-ата минута, когато дежурният голмайстор на Киево Серджо Пелисиер се разписа от дузпа, но това бе всичко за "летящите магаренца" в мача.

След тази победа Лацио е начело във временното класиране на Серия А с актив от 9 точки, а Киево заема 14-а позиция с 3 пункта.