Еспаньол и Атлетик Билбао спретнаха зрелищно 3:3

Еспаньол се отлепи от дъното на класирането в Примера Дивисион, след като направи 3:3 на своя "Корнела Ел Прат" с гостуващия Атлетик Билбао и завоюва първа точка през новия сезон.

И двата тима изпитват сериозни трудности от началото на шампионата, като и активът на баските не е особено завиден. В първите четири кръга на Ла Лига те са спечелили само четири точки.

Двата тима изигра интересен двубой, в който освен шестте попадения феновете видяха още девет жълти и един червен картон.

Еспаньол поведе с 2:0 още преди почивката. В 18-та минута Хави Лопес изведе своите напред, а Жоан Верду удвои преднината в самия край на полувремето. Тогава вратарят на Билбао изби удар на домакините, но при добавката Верду бе точен за 2:0.

През второто полувреме Билбао се вдигна на щурм в опит да стигне минимим до точка и успя да изравни. В 56-та минута Артис Адурис засече топката с глава след центриране от фаул за 2:1. В 70-та минута в игра се появи Фернандо Йоренте и само две минутипо-късно вкара втори гол за миналогодишния финалис за Купата на Краля

Домакините не се предадоха в търсене на трите точки и възстановиха аванса си в 80-ата минута, когато Самуеле Лонго се разписа за 3:2, след като бе изведен очи в очи със стража на Атлетик Горка Ирайсос.

В радостта си той получи втори жълт картон, корто остави домакините с човек по-малко, а баските успяха да изравнят, след хубав удар на Арис Адуриц само три минути след гола на Еспаньол.

Така в класирането Атлетик е 13-и с 4 точки, докато за Еспаньол това беше първа точка от началото на сезона и остават на 18-о място. Води Барселона с 12 точки от 4 мача.