Лацио подчини Наполи в трилър за Купата на Италия (ВИДЕО)

Наполи преотстъпи Купата на Италия, след като за пореден път през 2015-та година стана жертва на собствената си липса на ефективност пред гола и загуби с 0:1 от Лацио на стадион „Сан Паоло“ в полуфинален реванш.

След равенството 1:1 на „Олимпико“ в първия дуел „орлите“ заслужиха класирането си на финала, където ще премерят сили с Ювентус. Снощи „Старата госпожа“ категорично елиминира Фиорентина с успех 3:0 (общ резултат 4:2) и за първи път от 2012-та година ще спори за трофея. (Видео и подробности от дербито между „виолетовите“ и Юве вижте НА ТОЗИ ЛИНК).

Единственото попадение в иначе пълния с чисти голови положения полуфинален двубой в Неапол реализира влезлият като резерва Сенад Лулич в 78-ата минута. Той се възползва от добро центриране по земя отдясно на Фелипе Андерсон и от около три метра разстреля стража на Наполи Мариано Андухар. В изграждането на атаката участва и Мирослав Клозе, който при овладяването на топката изглеждаше в засада, като ситуацията остава крайно дискусионна.

4137910

Наполи продължава да се намира в тежко състояние, след като има само една победа (над Динамо (Москва) в Лига Европа) в последните си вече девет мача на всички фронтове. От друга страна, Лацио е в отлична форма и спечели осми от последните си девет двубоя, като последната загуба на „орлите“ датира от 9-ти февруари (0:1 от Дженоа).

Последната победа на Лацио над Наполи е с 3:1 от 7-ми април 2012 година, а оттогава до днес „орлите“ имаха само две равенства и пет поражения срещу съперника.

Столичани се радват на страхотна кампания под ръководството на Стефано Пиоли и не само ще спорят за трофея с Ювентус, но и са на третото място в Серия А, даващо право на участие в Шампионска лига, като имат шест точки аванс пред 4-ия Фиорентина.

4137904

След първоначалния домакински натиск, от който Наполи не можа да се възползва и да създаде чисто положение, Лацио застраши сериозно вратата на Андухар при диагонален изстрел от границата на наказателното поле на Антонио Кандрева. Топката обаче мина покрай страничната греда, но шутът послужи като предзивикателство за домакините, които изведнъж рязко сдадоха инициативата.

В 28-ата минута Маноло Габиадини с великолепен изстрел от пряк свободен удар на около 25 метра от голлинията разтресе страничната греда.

4137907

До края на първото полувреме и двата отбора пропиляха по един изгоден шанс да открият резултата, като първо удар на Габиадини с глава не намери очертанията след центриране на Марек Хамшик, а в самия край на частта Едсон Браафхайд от пет метра също с глава опропасти идеален шанс за „орлите“.

След почивката високото темпо се запази и двата тима продължиха да редуват атаки, но защитниците на Лацио най-вече предотвратяваха опасности пред вратата си с ключови намеси срещу Габиадини и Игуаин.

4137908

В 56-ата минута Игуаин овладя в наказателното поле, но не можа да си нагласи топката за удар и вратарят Бериша моментално го блокира. В ответната акция Мирослав Клозе опита да нахлуе между четирима играчи на Наполи, като бе повален на тревата, но без реферът да отсъди нарушение, което щеше да доведе до дузпа.

4137906

В 75-ата минута Хосе Кайехон с великолепно прехвърлящо подаване изведе Джонатан де Гузман очи в очи с вратаря в наказателното поле, но първото докосване на холандеца е потресаващо и той просто подари топката на Бериша.

В следващата си атака Лацио за малко не поведе в резулата, след като Фелипе Андерсон сервира отлично отдясно почти от аутлинията топката в пеналтерията, а оставеният непокрит на втора греда Сенад Лулич отправи удар с глава. Резервният страж на Наполи Андухар обаче със страхотен рефлекс изби от голлинията в корнер.

4137905

Хамшик с далечен шут от около 20 метра провокира нова блестяща намеса на Бериша, а защитата на Наполи капитулира в 78-ата минута при ново центриране отдясно на Андерсон, този път по земя. Топката отново бе насочена към Лулич, който бе изпуснат по безобразен начин от бранителите на домакините и отблизо прати топката в мрежата за 0:1 (малко преди това останаха съмнения за засада на Клозе, който също участва в изграждането на атаката).

В 87-ата минута натискът на домакините за малко не доведе до изравняване, но Лулич се превърна в герой за "орлите" с второ изключително важно действие след отбелязания гол. Лоренцо Инзиние направи впечатляващ пробив между двама играчи на Лацио и остана очи в очи с вратаря на гостите, като насочи остро топката към далечния ъгъл. Лулич обаче я изчисти от голлинията точно преди дебнещият Хамшик да я засече в мрежата.

Рафаел Бенитес извежда на "Сан Паоло" Андухар, Маджо, Албиол, Бритос, Гулам, Инлер, Гаргано, Габиадини, Хамшик, Мертенс, Игуаин.

Стефано Пиоли ще заложи на Бериша, Браафхейд, Маурисио, Де Врай, Баста, Каталди, Пароло, Кандрева, Андерсон, Биглия и Клозе.