Лацио отново доближи топ 3, Самп също с успех (ВИДЕО)

Лацио записа трета поредна победа в Серия А и се доближи до третия в класирането Наполи, след като срази с 3:0 Сасуоло като гост в следобедна среща от неделната програма на 25-ия кръг в италианското първенство.

„Орлите“ събраха 43 точки и със сигурност ще останат на четвъртата позиция, тъй като имат 4 пункта аванс пред Фиорентина, който по-късно днес гостува на Интер в дербито на кръга. Лацио се доближи на две точки от третия Наполи, който пък в 21:45 има визита на Торино в друг любопитен сблъсък от уикенда.

Сасуоло записа трета поредна загуба и четвърти пореден мач без успех в Серия А, като заема 12-та позиция с 29 точки.

Завърналият се след лекуване на контузия в състава на Лацио Фелипе Андерсон откри резултата в самия край на първото полувреме, а топ реализаторът в историята на световните първенства Мирослав Клозе се възползва от асистенция на бразилеца в 70-ата минута, за да покачи на 2:0.

Клозе след това в 77-та предостави топката на Марко Пароло за последния гол в мача.

С обрат през второто полувреме Сампдория поне за няколко часа се завърна в оспорваната битка за европейски квоти. Отборът на Синиша Михайлович спечели с 2:1 визитата си на Аталанта, след като изоставаше в резултата през първото полувреме.

Самп има 39 точки и засега излиза на шесто място, като се изравнява по актив с петия Фиорентина и дръпва с 3 пункта на градския си съперник Дженоа, чийто мач с Парма от кръга бе отложен.

Стендардо даде аванс на Аталанта в 16-ата минута, но Лукас Муриел в 68-ата изравни след асистенция на Стефано Окака Чука. Италианският национал собственоръчно се разписа в 81-ата и донесе успеха на Сампдория.

В ранния мач за деня Каляри отстъпи с 1:2 на Верона, а в друг следобеден мач Палермо и Емполи не си отбелязаха гол, докато Чезена надви с 1:0 Удинезе.