Лацио не допусна изненада срещу кипърци

Лацио запази италианската традиция да не допуска поражение от съперник от Кипър, след като спечели с 2:1 домакинството си на Аполон (Лимасол) в 4-ия кръг на Лига Европа.

Успехът дойде по-трудно от очакваното, но все пак „римските орли“ съумяха да съхранят енергията си за отговорните си мачове от Серия А.

Нападателят Серджо Флокари може и да няма голове на сметката си в Калчото, но в евротурнирите стана първият футболист, който в два мача реализира по два гола. Той откри резултата в 17-ата минута на „Олимпико“, а 20 по-късно увеличи преднината на домакините.

В 39-ата минута гъркът Фотис Папулис върна интригата в срещата, но през второто полувреме Аполон не можа да стигне до ново равенство срещу този съперник, след като срещата в предишния кръг завърши 0:0.

Така Лацио събра 8 точки и се установи на второ място в класирането на Група J, като изостава с 2 пункта от лидера Трабзонспор. Турският клуб спечели с 2:0 визитата си на Легия във Варшава и продължи да бъде водач.

Аполон остава на 3-та позиция с 4 пункта, докато поляците са на последно място и още не са спечелили точка.

Мачът беше осми пореден без поражение за Лацио в Европа на "Олимпико".

Италиански клуб няма загуба от кипърски съперник вече 22 мача в евротурнирите – 17 успеха и 5 равенства на сметката на отборите от Апенините, като всички 11 двубоя на Ботуша са свършили с победа за домакина.

Кипърският клуб преди няколко седмици стана първият представител на страната си с победа над полски опонент, печелейки във втория кръг като гост именно на Легия. Тогава Аполон прекрати серия от 7 загуби далеч от дома в евротурнирите.

Легия и Аустрия (Виена), който се подвизава в Шампионската лига, са единствените отбори в евротурнирите (от общо 80 участника) без реализиран гол след изиграните 4 кръга.

Единствените предишни мачове на Аполон срещу италиански съперник бяха през сезон 1993/94 във втория кръг на Купата на УЕФА. Тогава тимът постигна зрелищно равенство 3:3 като домакин на Интер, преди да загуби с 0:1 гостуването в Милано.