Българин посече Тотнъм, но не спря "шпорите"

снимка: Guliver/Getty Images

Бившият нападател на Левски и Литекс Исмаил Иса вкара на Тотнъм на „Уайт Харт Лейн“, но неговият Шериф записа поражение с 1:2 в мач от група К на Лига Европа.

През първата част българският стрелец удари и греда, докато резултатът в Лондон все още бе 0:0.

Иса отбеляза почетния гол за своя тим двадесет минути преди края, но това не се оказа достатъчно за молдовците.

Хубаво е все пак да се отбележи, че попадението на Исмаил Иса е първо във вратата на „шпорите“ за сезон 2013/14 в Лига Европа.

Също така Тотнъм стана последният отбор от всички 80 участника в евротурнирите, който инкасира попадение в мрежата си.

Така Тотнъм официално се класира за 1/16-финалите на турнира, докато Шериф запазва напълно илюзорни шансове да намери място сред елиминациите.

Молдовският клуб е на трето място със само 2 точки, докато вторият Анжи вече разполага със 7. Последен със само една точка е норвежкият Тромсьо.

4041943

Първата част на „Уайт Харт Лейн“ завърши при нулево равенство, а в 24' рикоширал изстрел на Исмаил Иса срещна една от гредите. Развръзката настъпи след почивката, като Тотнъм реши всичко между 60' и 67'.

Първо Ерик Ламела (на снимката долу) откри с премерен изстрел с левия крак, а минути по-късно Джърмейн Дефоу бе точен от дузпа за 2:0. Крайното 2:1 оформи Исмаил Иса в 72'.

4041944

Удар на Рикардиньо бе спасен от Брад Фридъл, но българският нападател на Шериф осъществи атрактивна добавка с левия крак, бележейки несъмнено най-престижния гол в кариерата си.

До края обаче Шериф нямаше сили, а и аргументи да измъкне поне точка в Лондон.