Кютек, нахлуване и първа титла за ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 стана Столичен първенец на АОГ и се класираха на бараж за участие във „В“ група, след като на финала се наложи с 4:3 над Надежда (Доброславци). В последните минути на двубоя играчите си изпуснаха нервите и последва масово меле, а агитката на „червените“ се опита да нахлуе на терена, информира „Витоша Нюз“. Кирил Атанасов вкара два гола за „червените“.

4166167

Той се разписа в 12-ата минута, а в 23-ата Борислав Трендафилов удвои аванса на тима на Валентин Илиев. Две минути по-късно Надежда върна едно попадение, след като Георги Александров беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Стоян Деспотов срещу Борислав Борисов.

Две минути преди почивката Кирил Атанасов изненада вратаря на Добрословци Калоян Гадевски с далечен шут от пряк свободен удар за 3:1. В 64-ата минута Атанасов пропусна да направи хеттрик, след като беше изведен от Спасов сам срещу Гадевски, но стреля в тялото на вратаря.

Четири минути по-късно ЦСКА остана с 10 души на терена. Марио Димитров игра с топката след съдийски сигнал и получи втори жълт. Четвърт час преди края драмата стана пълна. Надежда докара нещата до 3:2 след изпълнение на пряк свободен удар и слаба изява на “червения” страж Деспотов. Още в ответната атака обаче гаф на защитата и Гадевски позволи на Йоан Маринов да върне преднината от два гола на “армейците”.

Страстите на терена се нажежиха и в 80-ата минута след един безобиден фаул на тъчлинията между резервните скамейки на терена настъпи масово меле с участието на почти всички играчи и от двата отбора. В суматохата бяха разменени удари, ритници и обиди. Агитката на ЦСКА 1948 пробва да нахлуе на игрището, но бе спряна от охраната на мача. В крайна сметка съдията Николай Йорданов поднови играта без да покаже червени картони.

В последната минута на редовното време тимът от Доброславци получи втора дузпа в срещата. Борисов се откъсна и резервата Ангелов го събори в пеналта. Александров вкара дузпата за 4:3.

ЦСКА 1948 спечели Южната АОГ, а Надежда (Доброславци) стана първи в Северната. На полуфиналите те победиха съответно Локо-БДЖ (4:1) и Витоша (Бистрица) II с 4:3. С днешната си победа „червените“ придобиха право за участие на бараж за влизане в Югозападната Трета лига.