КВК Габрово с чудесна победа на старта на "Чалъндж къп"

Волейболистите на КВК Габрово започнаха със страхотна победа тазгодишното си участие в Европа. В първи мач от 2-ия предварителен кръг на "Чалъндж къп", българският отбор се наложи с  3:1 (25:23, 25:23, 26:28, 27:25) при гостуването си на чешкия Бърно.

След този успех габровци сериозно увеличиха шансовете си да се класират за първи път в историята си за 1/16-финалите в надпреварата.

В първия сет българските волейболисти за пръв път поведоха при 15:14, а след това натрупаха аванс от четири точки при 24:20 и без проблеми затвориха първата част с 25:23 за 27 минути игра.

Във втория гейм домакините имаха преднина от 4-5 точки. Възпитаниците на Любомир Герасимов обаче стигнаха до обрат за 21:20, а след 23:23 спечелиха последните две точки в гейма, удвоявайки резултата в своя полза.

Българите имаха преднина от три точки в края на третата част, но след 24:23 позволиха на чехите на изравнят, а впоследствие и да спечелят гейма с 28:26.

В четвъртата част, която се оказа и последна в мача, волейболистите на Бърно водеха с 20:19 и 25:24, но българите успяха да вземат последните три точки и да затворят гейма при 27:25, а с това и мача.

Най-полезен за КВК Габрово бе Станислав Петков, който стана и топреализатор на мача със своите 25 точки. Минчо Минчев се отличи с 18 точки, а Мартин Палийски добави 8 точки за победата. За домакините от Бърно най-резултатен бе Владимир Катона с 23 точки.

Срещата реванш в зала "Орловец" в Габрово е на 21 ноември (сряда) от 18:00 часа. При нова победа момчетата на Любомир Герасимов ще се класират за 1/16-финалите, където ще срещнат швейцарския Шеноа (Женева).