Квитова и Бушар на четвъртфинал, Лисицки изхвърли Иванович

Поставената под номер 6 в схемата Петра Квитова (Чехия) и Южени Бушар (Канада) се класираха за четвъртфиналите на Уимбълдън.

Квитова победи Шуай Пън (Китай) с 6:3, 6:2 за 61 минути. Чехкинята направи 3 пробива в мача и едва 7 непредизвикани грешки. На четвъртфиналите Квитова ще играе със сънародничката си Барбора Захлавова-Стрицова.

Южени Бушар стана първата канадка, която достига до четвъртфиналите на Уимбълдън, след като победи Ализа Корне (Франция) със 7:6(5), 7:5. Корне отстрани в третия кръг номер 1 в света Серина Уилямс.

Бушар поведе с 4:2 във втория сет, но допусна съперничката ѝ да изравни 5:5. Все пак канадката взе следващите два гейма и стигна до успеха.

20-годишната Бушар ще играе с победителката от мача между номер 5 Мария Шарапова (Русия) и 9-ата поставена Анжелик Кербер (Германия) на четвъртфиналите.

Бившата номер 1 в света Ана Иванович (Сърбия) отпадна от турнира. Тя загуби с 4:6, 6:3, 1:6 от миналогодишната финалистка Забине Лисицки (Германия) след близо два часа игра.

Срещата беше прекъсната поради настъпилата тъмнина при 6:4, 1:1 за Лисицки в събота, а днес отново беше прекратена поради дъжд при 5:2 за Иванович във втория сет. Сръбкинята спечели втората част с 6:3, но в решаващия трети сет Лисицки даде само един гейм на съперничката си.

В четвъртия кръг Лисицки ще играе с Ярослава Шведова (Казахстан).