Квалификант изхвърли Алмагро в първия кръг на "Ролан Гарос"

Миналогодишният четвъртфиналист Николас Алмагро (Испания) отпадна в първия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис, предаде БТА.

Поставеният под номер 11 Алмагро наниза 18 аса, но загуби от квалификанта Лукаш Кубот (Полша) с 6:3, 6:2, 6:7(3), 6:7(5), 4:6 след почти четири часа игра. Двубоят започна отлично за испанеца, който след 74 минути на корта вече водеше с 2:0 сета, но 29-годишният Кубот стигна до рядък обрат и за първи път в кариерата си се класира за втория кръг на "Ролан Гарос".

Полякът намали пасива си след успех в тайбрек в третия сет. В четвъртата част Алмагро сервираше за мача, но допусна пробив, а след това Кубот взе втори пореден тайбрек, за да изравни резултата.

В решаващия пети сет двамата размениха по един пробив, след което Кубот отново спечели подаването на съперника си и в крайна сметка стигна до успеха с прецизен форхенд по правата в десетия гейм. Следващият съперник на поляка ще бъде Карлос Белок от Аржентина, който се справи с Бърнард Томич (Австралия) със 7:5, 6:4, 6:2.