Ана Иванович с корабокрушение още на старта

Шампионката от 2008 Ана Иванович отпадна още в първия кръг на тазгодишното Открито първенство на Франция по тенис, губейки с резултат 1-2 сета от намиращата се на 64-а позиция в света Йохана Ларсон - 6-7(3) 6-0 6-2.

Първият сет бе изключително оспорван, преди Ларсон все пак да вземе превес чрез изиграния тайбрек. След втората част и спечеления сет на нула пък нищо не предвещаваше, че Иванович ще изпусне победата, което обаче се случи в третата и финална част.

За бившата номер 1 в света това бе четвърта загуба в първи кръг на последните седем турнира от Големия Шлем, с което и хубавицата от Белград записа ново разочарование на корта в последно време.

За Йохана Ларсон пък това бе едва втора победа на турнир от Големия шлем, от едва четири мача до този момент. Във втория кръг Ларсон ще играе с рускинята Екатерина Макарова, която се справи в три сета с италианката Ромина Опранди - 6-4 3-6 6-0.