Купа на България НА ЖИВО! Верея - Ботев 0:0 (КРАЕН)

- 95-а минута! ГОООООООООООООООООООООООЛЛЛЛ! Тодор Недел вкара от дузпа.

- ДУЗПА в последната секунда на мача! Ботев със страхотен шанс.

- 4 минути добавено време.

Sporta.bg разбра, че хора младата фракция от квартал "Кючук Париж" в Пловдив са виновни за Изкъртената ограда. Старите привърженици на "канарчетата" са усмирили своите съграждани. След двубоя обаче е възможно бултрасите да ошамарят новаците, за да ги възпитат.

- 70-ата минута! Уникална агресия и селяния! Феновете на Ботев изкъртиха оградата на "Трейс Арена" и са готови да нахлуят на терена. Волен Чинков спря мача за неизвестно време.

4165039

4165040

- 66-а минута! Ботев остана без доктор! Четвъртият съдия показа на Волен Чинков, че лекарят е претендирал и избухнал край тъч линията и Чинков го прати да догледа мача от трибуните.

- 62-а минута! Верея имаше хубава възможност от контра атака, но Педро Елженио пропусна.

Начало на втората част

4165038

Край на първото полувреме

Над 300 фена на Ботев са на централната трибуна и подкрепят своите любимци, въпреки че ръководството на Верея им даде цялата източна трибуна, предаде репортер на Sporta.bg. Босът на старозагорци Галин Михайлов обаче съобрази, че ще има пловдивчани в този сектор и изпрати полиция там. Жива верига от униформени разделя феновете на Ботев от тези на Верея. Между привържениците на старозагорския тим обаче има още "жълто-черни" фенове, но те са по 2-3 на отделни места.

- 21-а минута! Страхотна контра атака на Ботев и Виана отправи удар, но топката мина покрай вратата.

- 11-а минута! Георги Андонов стреля с глава след корнер, но вратарят на Ботев Георги Георгиев спаси.

- 7-а минута! Първа опасност пред вратата на Ботев. След разбъркване нападател на Верея се озова с топката около топката, но не успя да отправи силен удар.

Феновете на Ботев ще сътворят истински празник. Още с началото на мача те запалиха димките.

4165033

4165034

41650354165037

Волен Чинков даде начало на мача!

Sporta.bg видя, че пред стадиона в Стара Загора се изтърсиха още над 100 човека от Пловдив. Цели три автобуса спряха на паркинга, но са без билети. Тези привърженици със сигурност ще пропуснат началото на двубоя и още не е ясно дали ще могат да влезнат на трибуните, тъй като гостуващият сектор е пълен.

4165030

4165032

4165031

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Верея приема Ботев (Пд) в първи мач от 1/2 финалите на турнира за Купата на България. Битката започва в 19:00 часа българско време.

Sporta.bg ще следи двубоя на живо, а наш репортер ще се грижи да предава всичко най-интересно на трибуните, във ВИП-а и извън стадиона в Стара Загора.

Преди 5 дни Верея победи Ботев с 1:0 в Пловдив в мач от втория кръг на група А от втората осмица. Ботев пък спечели двубоя през декември с 2:1.

На стадиона в Стара Загора двата отбора са играли само един път и домакините успяха да изкопчат отново минимален успех още през август.

Фенове на Ботев заляха улиците на Стара Загора, след като още към 2 часа тръгнаха от Пловдив. По информация на Sporta.bg пък стана ясно, че на трибуните няма да са само 1800 привърженици, колкото бяха предвидени, тъй като толкова събира гостуващия сектор. Босът на Верея Галин Михайлов разкри, че пловдивчани са изкупили билетите от бензиностанциите и ще се настанят и в централната трибуна.

Привържениците от Пловдив вече опънаха и първият транспарант, който гласи: "Мощни песни, факли и дим - Ботев е непобедим!"