Кубица: Нито за миг не мисля за бъдещето си

галерия:

снимка: f1fanatic.co.uk

Полският пилот на Рено Роберт Кубица заяви, че спекулациите за евентуалното му преминаване в тима на Ферари през следващия сезон не го разсейват от карането му. Името на поляка бе спрягано като евентуален заместник на Фелипе Маса за сезон 2011.

 

Самият Кубица не отрече за подобна възможност, но заяви, че в момента мисли само за карането си с тима на Рено. „И миналата година имаше слухове за Ферари, и тази продължават. Ще видим, засега си остават само слухове", каза полякът.

 

„Ще продължавам да се трудя и да давам най-доброто от себе си във всяко състезание. Ясно е, че това, което ще се случва в бъдещето, не бива да ми влияе в настоящето", каза още Кубица. „Нито за миг не мисля за своето бъдеще".

 

Според поляка, това че е в тима на Рено не го прави по-малко конкурентоспособен на своите съперници. Според него, колата на тима е добра, въпреки че в момента не е в челото на класирането. „Преди пет години Рено победи всички, така че не виждам защо и сега да не успеем", каза Кубица.