Криза в Интер?

снимка: Guliver/Getty Images

Миланският гранд Интер записа трети пореден мач без победа в Серия А, след като тази вечер "нерадзурите" загубиха с 0:1 гостуването си на Парма в среща от 14-ия кръг на шампионата.

Така Интер остана на четвърта позиция в таблицата, изоставайки на 4 точки зад шампиона Ювентус. Парма пък събра актив от 20 пункта, изкачвайки се до 7-о място.

Последната победа на Интер датира от дербито с Ювентус в Торино, което бе последвано от загуба срещу Аталанта и равенство с Каляри на "Сан Сиро". Гостуването на "Енио Тардини" също не се оказа успешно за Андреа Страмачони и неговите футболисти, а единственото попадение бе дело на Никола Сансоне петнадесет минути преди края.

Андреа Страмачони започна с Диего Милито и Родриго Паласио в атака, докато Хавиер Санети и Юто Нагатомо бяха разположени на фланговете. Фреди Гуарин, Естебан Камбиасо и Рики Алварес стартираха в средата на терена. Андреа Ранокия, Валтер Самуел и Жуан заеха позиции в защита.

Атаката на Парма бе водена от Джонатан Биабиани, Амаури и Никола Сансоне, като именно последният донесе три точки на "дуковете".

Двубоят на "Тардини" започна с по-добра игра на домакините, като още в 3' Валтер Самуел за малко не си отбеляза автогол. В последствие Фреди Гуарин и Хайме Валдес опитаха изстрели към двете врати, но неуспешно.

В 32' Парма достигна до отличен шанс за гол, след като Амаури успя да стреля с глава. Самир Ханданович обаче бе на мястото си и улови кълбото. В последствие удар с глава отправи и Ранокия, но този път бе ред на Миранте да се намеси.

Второто полувреме също започна с възможност за Парма, пропиляна от бившия футболист на Интер Биабиани. Нападателят стреля с глава, но Ханданович отново отрази. В 63' шанс имаше и пред Интер, но ударът на Гуарин бе спасен от Антонио Миранте.

Постепенно се стигна до 73', когато Парма излезе напред в резултата. Сантоне напредна с топка в краката и достигна границата на наказателното поле, откъдето успя да матира Самир Ханданович - 1:0.

До края на срещата Интер стори всичко по силите си, за да възстанови равенството, но и влизането в игра на Коутиньо и Дънкан не помогнаха на гостите. Нещо повече, пет минути преди края "дуковете" можеха и да удвоят аванса си, но Ханданович спаси удар с глава на Йоан Беналуан.

szólj hozzá: Parma vs Inter Milan 1:0 Sansone