Хамшик измъкна Наполи

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Наполи спечели ценни 3 точки при визитата на Каляри в среща от 14-ия кръг на Серия А, измъквайки минимален успех с 1:0 срещу водения от Иво Пулга състав.

Единственият гол в мача падна 17 минути преди края, когато точен за неаполитанците бе словашкият национал Марек Хамшик.

Така Наполи събра актив от 30 точки и се изкачи на втора позиция, разполагайки със само 2 пункта по-малко от лидера и действащ шампион Ювентус.

"Адзурите" обаче могат да се смъкнат на трета позиция, ако Интер спечели гостуването си на Парма.

Първата част премина без отбелязани попадения, като двубоят вървеше към равенство, което щеше да бъде второ поредно за Наполи.

Статуквото обаче се промени в 73', когато Марек Хамшик се възползва от лоша игра в защитата на домакините и необезпокояван прати топката зад гърба на Агаци за крайното 0:1.