Кристиано Роналдо е на линия за кървавото дерби с Атлетико

Суперзвездата на Реал Мадрид Кристиано Роналдо ще бъде готов на 100% за предстоящото дерби между шампиона на Европа и шампиона на Испания Атлетико (Мадрид) през уикенда, информират в Испания.

Португалският ас имаше сериозни проблеми в края на миналия сезон, като имаше контузии в бедрото и коляното. След края на Световното по футбол той получи по-дълга почивка и се завърна с 2 гола срещу Севиля за Суперкупата на Европа, но по време на мачовете за Суперкупата на Испания (загубена от Атлетико) той получи нова травма в гърба.

С оглед на предстоящия дълъг сезон Карло Анчелоти даде почивка на своята звезда по време на загубата на Реал Мадрид от Реал Сосиедад във втория кръг на Примера дивисион.

Кристиано не пътува и с Португалия за старта на квалификациите за Евро 2016, като по време на паузата на първенствата тренираше между 4 и 6 часа на ден, за да се подготви оптимално за новия сезон.

Днес Роналдо ще тренира наравно със своите съотборници, а в Испания са убедени, че CR7 ще почне като титуляр в предстоящото мадридско дерби на "Сантяго Бернабеу". През миналата година с гол на Диего Коста Атлетико повали "кралския клуб" с 0:1 в неговата крепост.