Крисчън Хорнър разочарован, че Марк Уебър е прикрил травмата си в рамото

галерия:

Тим шефът на Ред Бул Крисчън Хорнър изрази съжалението си от факта, че австралийският пилот на тима Марк Уебър не е споделил със своите колеги за травмата в рамото, получена при инцидент с велосипед преди Гран при на Япония на пистата "Сузука".

 

Новините за фрактурата на Уебър изплуваха в публичното пространство тази седмица, след като австралиецът разкри за тези си преживявания в нова своя книга, пусната на пазара в родината му. Там Уебър изненадващо довери, че се е състезавал контузен в последните четири старта за сезона, за което дори не е уведомил екипа си в Ред Бул.

 

Самият Крисчън Хорнър пък сподели мнение, че травмата на "озито" не е повлияла на възможностите му на пистата, ала все пак изрази и разочарованието си от факта, че Уебър е скрил неволите си от него и останалите в тима на Ред Бул.

 

"Аз дори не знаех за книгата, оставете настрана рамото му", коментира Хорнър. "Очевидно е разочароващо, че Марк не е казал нищо. Контузията не е оказала никакво влияние върху представянето му, но в същото време щеше да е хубаво да знаем", добави шефът на Ред Бул.

 

Босът не пропусна и да "препоръча" на Уебър да остави настрана страстта си към маунтинбайка, докато все още е активен състезател във Формула 1.

 

"Нашите пилоти имат задължението да бъдат сигурни, че са здрави. Явно велосипедите не се разбират с Марк, така че може би е по-добре той да стои далеч от тях".