Къри се завърна, Голдън Стейт се измъчи, но спечели (ВИДЕО)

Шампионът в Националната баскетболна асоциация Голдън Стейт Уориърс записа много трудна победа над гостуващия Денвър Нъгетс със 111:108 след продължения.

В игра за „войните” се завърна лидерът на тима Стеф Къри, който пропусна последните два двубоя поради контузия. Гардът престоя на игрището малко повече от 14 минути, в които се отчете със скромния актив от 5 точки и 4 асистенции.

За сметка на това Дреймънд Грийн изигра страхотен мач, записвайки своя пети „трипъл-дабъл” за сезона. Тежкото крило на домакините реализира 29 точки, към които добави 14 асистенции и 13 борби.Клей Томпсън също бе на ниво, отчитайки се с 26 пункта.

За гостите от Денвър Данило Галинари вкара 24 точки.

Двата тима изиграха много оспорван двубой, преминал през редица обрати. Въпреки че изоставаха с 13 точки в края на третата част, гостите стигнаха до равенство в редовното време с кош на Уил Бартън секунда преди края за 102:102.

В допълнителните пет минути обаче шампионите показаха характер и успяха да отмъкнат победата след 111:108.

С успеха си Голдън Стейт има в актива си вече 31 победи срещу само 2 загуби, с което води убедително в класирането на Западната конференция. Денвър пък е с баланс от 12-22.