Чикаго стартира 2016-та с победа

Отборът на Чикаго Булс стартира 2016 година с домакински успех над Ню Йорк Никс със 108:81. Успехът бе трети поред за „биковете” и общо 19-ти от началото на сезона в НБА. Нюйоркчани пък инкасираха 19-та загуба и вече са с баланс 15-19.

Срещата в „Юнайтед Сентър” започна с превъзходство за домакините, които след първата част водеха с двуцифрен аванс – 34:18. До края на полувремето обаче гостите от Никс значително подобриха играта си, като пасива им вече бе само 6 точки – 56:50 в полза на Чикаго.

След равностойна третата четвърт, завършила 77:73, през последните десет минути баскетболистите на Булс тотално надиграха своя съперник, реализирайки 31 точки срещу само 8 за „бричовете”.

Джими Бътлър бе най-резултатен за успеха на своя тим, отчитайки се с 23 точки. С по 17 пък завършиха Пау Гасол и Никола Миротич. За гостите от Ню Йорк Кармело Антъни реализира 20 пункта, а 18 добави испанският гард Хосе Калдерон.

В друг мач от НБА Маями Хийт победи като домакин състава на Далас Маверикс със 106:82. За победителите с дабъл-дабъл от 25 точки и 19 борби се отличи центърът Хасан Уайтсайд. За Маверикс с 14 точки и 13 борби се отличи Заза Пачулия.