Кралев с нова PR акция - снима се с тенисисти

снимка: ММС

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев се срещна с тримата български тенисисти, които ще вземат участие в турнира „Гаранти Коза София Оупън“.

С  „уайлд кард“ в основната схема се включват Димитър Кузманов и Александър Лазов, а „уайлд кард“ за квалификациите получи Александър Лазаров.

„Пожелавам Ви успешно представяне в предстоящия турнир. За първи път българската публика ще има възможност да се докосне до някои от най-добрите тенисисти в света. Влезте мъжки в битките, защото в спорта винаги има победители и губещи, но е важно да се играе със сърце. Този турнир е отлична реклама за страната ни, защото мачовете ще се излъчват в 137 страни, включително САЩ“, обърна се към играчите Красен Кралев.

На срещата присъстваха още  Ерден Билгинер – член на борда на директорите на Гаранти Коза България, златният медалист от Европейския младежки олимпийски фестивал Адриан Андреев и капитанът на България за купа „Дейвис“ Тодор Енев.

Турнирът „Гаранти Коза София Оупън“ ще се проведе от 30 януари до 7 февруари в „Арена Армеец София“.

Визитки на българските тенисисти

Димитър Кузманов

Роден е на 28 юли 1993 година в Пловдив.

Кузманов получи „уайлд кард“ за ATP World Tour 250 турнира Garanti Koza Sofia Open и ще запише в София своя дебют в основната схема на състезание от календара на ATP World Tour.

Миналата година игра в квалификациите на Istanbul Open, където загуби в първия кръг на квалификациите. През 2015 година Димитър стигна до 7 финала на турнири от сериите „Фючърс“ и спечели 5 титли. Има общо 11 турнирни победи на единично. На 28 септември записа рекордните си класирания в световната ранглиста - №285 на сингъл и №459 на двойки.

Втора ракета на България. Състезател за Купа „Дейвис“ от 2011 година. Участвал е в 10 двубоя и е записал 9 победи.

Бивш №1 при юношите до 16 години на Европейската тенис асоциация. Спечели сребърен медал от европейското юношеско първенство до 18 години през 2011 г. в Клостерс.

Започва да играе тенис на 6-годишна възраст. Обича да играе футбол и да слуша музика. Фен е на ФК Локомотив (Пловдив), където е тренирал известно време, и на Реал (Мадрид).

Амбициите му в тениса са да влезе в Топ 50. Идолът му е Рафаел Надал.

Димитър е син на бившата националка Дора Рангелова, която в момента е капитан на България за „Фед къп“.

Александър Лазов

Роден на 9 юли 1990 година в Пазарджик, играе с лява ръка.

Най-добро място в ранглистата на единично №324 (на 29 юни 2015 г.). Спечелил е общо 5 титли на сингъл от фючърси и 6 на двойки.

Национал на България да Купа „Дейвис“ от 2013 година. Участвал е в 5 двубоя има 3 победи в 8 мача.

Беше избран за най-добър спортист на НСА през 2013 година.

Играл е в квалификациите на тенис турнирите на АТР в Хертогенбош, Хале, Кицбюел и Гщаад.

Александър Лазаров

Роден на 6 ноември 1997 година.

Талантливият тенисист стигна до 52-о място в общата ранглиста на Международната федерация по тенис при юношите. През миналия сезон спечели турнира до 18 години в Амщетен, Австрия, и игра финал във Вилах, Австрия. Стигна до осминафиналите на големия турнир за юноши и девойки „Еди Хер“ в Съединените щати. Игра в квалификациите на юношеските Уимбълдън и Ю Ес Оупън.