Контузия спря бомбардировача Раонич, мечтан финал - Джокович - Мъри

Британецът Анди Мъри ще спори с Новак Джокович на финала на Аустрелиън Оупън, след като победи Милош Раонич с 4-6, 7-5, 6-7(4), 6-4, 6-2 във втория полуфинал от мъжката схема на турнира. Световният номер 2 стигна за 4-ти път до мача за титлата в Мелбърн, след като успя да обърне солидния Раонич.

Канадецът започна много силно и не даваше шансове на съперника си на собствен сервис, а от своя страна успя да постигне ранен пробив и да поведе в резултата. Втората част бе напълно равностойна, преди Мъри да успее да постигне пробив в решаващия момент и да изравни. Третият сет също бе пределно оспорван, като нито един от двамата не успя да постигне пробив и в крайна сметка се стигна до тайбрек, в който Раонич се представи изключително и отново дръпна напред.

4153022

Опитът и класата на Мъри обаче си казаха думата и той надделя в 4-та част, а съперникът му започна да показва признаци на умора и дори използва медицински таймаут преди началото на решаващия сет. В него Раонич просто нямаше сили да се противопостави на опонента си и успя да запише само два гейма на сметката си, а Мъри стигна до крайния успех след малко под 4 часа игра.

4153023

По този начин олимпийският шампион се класира за 4-ти път в кариерата си на финал на Аустрелиън оупън, като в предишните три случая записа 2 загуби от Новак Джокович и една от Роджър Федерер. Мъри и Джокович спориха за титлата в Мелбърн и преди година, като тогава сърбинът стигна до победата в 4 сета. Финалът при мъжете е в неделя.