Кой попадна в отбора на седмицата във Висшата лига

снимка: twitter

През този уикенд се изиграха мачовете от 7-я кръг на английската Висша лига, като в класирането настъпиха някои промени, а интересни мачове очаквано не липсваха.

Манчестър Юнайтед пое диригентската палка от градския си съперник, който яде здрав пердах насред Лондон, където загуби с 4:1 от Тотнъм. Челси отново показа колебания и стигна до 2:2 с Нюкасъл, Арсенал разгроми непобедения до този момент Лестър, а Ливърпул се върна на победния път с два гола на Даниел Стъридж.

Тим Крул - Въпреки че допусна два гола във вратата си, опитният холандски страж бе най-важния играч за Нюкасъл при 2:2 с шампиона Челси.

Начо Монреал - Бекът на Арсенал напълно неутрализира Рияд Марез в мача с Лестър и асистира за четвъртия и петия гол на "топчиите".

Тоби Алдервейрелд - Даде преднина на тима си при победата с 4:1, а през втората част бе кула в защитата на "шпорите".

Върджил ван Дайк - Отбеляза своя първи гол за Саутхямптън при успеха с 3:1 над Суонси и добре се справяше с дефанзивните си задачи.

Кевин Мбабу - Той е само на 20, но се оказа почти непробиваем за атаката на Челси, като експлозивността му често даваше ход на нови атаки за "свраките".

Ерик Дайър - Вкара прекрасен гол, за да изравни резултата срещу "гражданите" със страхотен шут от около 30 метра и тотално заличи Кевин де Бройне в средата на терена.

Хуан Мата - Често тестваше защитата на Съндърланд при победата с 3:0. Отбеляза един гол и бе част от всяка атака на "дяволите".

Ерик Ламела - Най-опасният футболист в редиците на Тотнъм, като бе най-големият проблем за защитата на Сити. Отбеляза и попадение, с което озакони успеха на тима си.

Филипе Коутиньо - Ливърпул се завърна към победите с 3:2 над Астън Вила, а Коутиньо се отчете с две асистенции за тима.

Алексис Санчес - Формата на чилиецът през последно време бе доста спорна, но срещу Лестър той буквално избухна с хеттрик, който бе част от головото шоу срещу "лисиците".

Даниел Стъридж - Двата гола, които вкара срещу Астън Вила бяха първи за него от март месец, като по този начин той помогна на Ливърпул за третата победа от началото на сезона.