Дженоа развали настроението на Милан (ВИДЕО)

С впечатляващ успех 1:0 над намиращия се в добра серия Милан отборът на Дженоа се излекува от негативната поредица резултати в Серия А и откри неделната програма на 6-ия кръг в Калчото.

Бившият футболист на Наполи Блерим Джемайли реализира единственото попадение в срещата още в десетата минута, а „росонерите“ бяха възпрепятствани да стигнат поне до равенство от червения картон на Алесио Романьоли.

Първо за задържане, а след това и за удар с лакът срещу противник, централният защитник на Милан напусна преждевременно игра още в 42-ата минута. Атаката на гостите бе водена от Луиз Адриано и Марио Балотели, а в последните 10 минути се появи и Карлос Бака, но дори с трима нападатели „росонерите“ не можаха да стигнат до изравнителен гол.

Дженоа спази тенденцията в мачовете на тима през този сезон да падат малко попадения, а Милан не стигна до противниковата врата за първи път от загубеното дерби с Интер, което бе последвано от победи с по 3:2 над Удинезе и Палермо.

Така след три поредни поражнения Дженоа събра 6 точки и зае 13-то място, а Милан остана с 9 и засега е на 10-та позиция.