Ковалайнен ще вземе участие в демонстративно състезание в Москва

На 19-ти юли ще се проведе демонстративно състезание в руската столица Москва с участието на някои от отборите от Формула 1. Надпреварата ще бъде по градските улици около Кремъл.

 

Пилотът на Макларън Хейки Ковалайнен ще вземе участие в демонстрацията заедно с отборите на Ред Бул и Уилямс. Макларън ще представят болида, с който миналата година Люис Хамилтън спечели кампанията. Ето какво каза Ковалайнен относно очакванията си за състезанието:

 

"Очаквам с нетърпение демонстрацията в Русия. Москва е един от най-красивите градове в целия свят и възможността да караме там и да покажем техниката на Формула 1 на толкова много хора, е невероятна. Това може да бъде една изключителна демонстрация, с която Формула 1 да апелира страната да отправи поглед към първото си Гран При в близко бъдеще", завърши Ковалайнен.