Коста отново вкара за победа на Челси (ВИДЕО)

Челси не допусна нова изненада в английската Висша лига и не позволи на шампиона Манчестър Сити да го изравни по точки в 16-ия кръг, след като на своя стадион „Стамфорд Бридж“ надделя с 2:0 над непретенциозния Хъл Сити.

„Сините“ от Лондон продължават да бъдат еднолични лидери в класирането с 39 точки и отново записаха втора поредна победа, ако броим успеха с 3:1 над Спортинг (Лисабон) по-рано тази седмица в Шампионска лига.

4127899

Преднината пред Манчестър Сити остава 3 точки, след като по същото време днес „гражданите“ спечелиха минимално с 1:0 визитата си на последния в таблицата Лестър. Хъл Сити е 19-ти с 13 пункта и е също на 3 от дъното.

Еден Азар откри резултата още в седмата минута по неособено типичен начин – удар с глава, с който забоде топката в долния ъгъл, възползвайки се от отлично центриране отляво на Оскар да Силва.

Последните 11 гола на Азар за Челси са били реализирани на „Стамфорд Бридж“, като той се разписа и във въпросния двубой срещу Спортинг по-рано тази седмица, който сложи край на груповата фаза в Шампионска лига.

4127901

В 60-ата минута задачата на Челси бе улеснена от изгонването на Том Хъдълстоун от Хъл Сити – за пети път съперник на „сините“ остава с човек по-малко този сезон, като в това отношение отборът на Жозе Моуриньо е най-облагодетелстван.

В 67-ата минута Азар се превърна в асистент на втория гол в мача, дело на Диего Коста, който прекрати мини-головата си суша. Испанският национал не се бе разписвал в два поредни двубоя и медиите на Острова започнаха да спекулират с формата му, при положение, че бе отбелязал 11 гола в предишните си 10 срещи за „сините“.