Барса се отдалечава от върха (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Барселона допусна сериозна грешка в гонитбата с Реал Мадрид на върха в Примера Дивисион, след като днес каталунците завършиха наравно 0:0 при визитата си на Хетафе в среща от 15-ия кръг на първенството.

Така имайки предвид и снощния успех на "кралския клуб" срещу Алмерия, Барселона изостава на вече четири точки зад големия си съперник във временното класиране на Примера. "

Лос кулес" записаха второ равенство през сезона и събраха актив от 35 точки, докато лидерът Реал Мадрид разполага с 39. Трети с 32 пункта, но и мач по-малко е шампионът Атлетико. Хетафе е 12-и с 16 точки.

Барселона изнесе един от най-непродуктивните си мачове от началото на сезона, доказателство за което са и твърде малкото шансове за гол, които гостите създадоха пред вратата на Висенте Гуайта. Липсата на Неймар също изигра своята роля, а Лионел Меси и Луис Суарес трудно успяваха да затруднят отбраната на домакините в днешния двубой.

Наставникът на гостите Луис Енрике не можеше да разчита на леко контузения Неймар, поради което Педро Родригес, Лионел Меси и Луис Суарес стартираха в атаката на „лос кулес“. Серхио Бускетс, Шави Ернандес и Иван Ракитич получиха доверие в полузащита, а Алвеш, Пике, Матийо и Жорди Алба оформиха каре защитници пред вратаря Клаудио Браво.

Анхел Лафита оглави атаката на Хетафе в схемата на Козмин Контра, докато Йода, Пабло Сарабиа и Самир трябваше да атакуват от втора позиция. Ласен и Мичел започнаха като двойка вътрешни халфове.

Двубоят на „Колиузем“-а очаквано стартира с повишено владение на топката от страна на гостите, които опитаха да установят офанзивен натиск в половината на мадридчани. Едва в 18' обаче се стигна до първи по-опасен удар в очертанията на пазената от Висенте Гуайта врата. Лионел Меси овладя топката след блокиран изстрел на Иван Ракитич, но неговият опит да отбележи не се оказа проблем за Гуайта.

В 20' непростим пропуск пред вратата на Хетафе направи Луис Суарес. Шави Ернандес опита да стреля към вратата на съперника, но вместо това „шестицата“ успя да комбинира с оставения непокрит Суарес. Уругваецът протегна крак и опита да отклони топката, но без да успее да уцели очертанията на вратата.

Малко по-късно Хетафе претендираше за игра с ръка на Дани Алвеш, но сигнал за дузпа в полза на столичани така и не последва. Каталунците също претендираха за игра с ръка на Валера в пеналтерията, но също без успех.

В 33' всички почитатели на Барселона изтръпнаха, защото отборът на Хетафе създаде сериозна опасност пред вратата на „блаугранас“. Лафита си намери позиция за изстрел и отправи чудесен удар в очертанията на вратата, но Клаудио Браво реагира фантастично и успя да избие в ъглов удар.

Втората част стартира с възможност за Барселона и малшанс за Лионел Меси. В 52' „лос кулес“ получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от удобна позиция, а зад топката застана Лионел Меси. Аржентинецът стреля изкусно с левия крак, но за негов лош късмет кълбото кацна върху напречната греда на вратата.

В тези минути Барселона видимо натисна своя съперник, търсейки начини да отбележи първи гол във вратата на Хетафе. Изстрел на Суарес обаче се оказа твърде неточен, а в 58' и Гуайта трябваше да се намесва след силен удар на Меси. Шест минути по-късно Шави отново се включи в атака и можеше да отбележи, но „шестицата“ стреля в аут.

В 66' Луис Енрике реагира на случващото се и погледна към своята резервна скамейка, а Иван Ракитич зае мястото на Андрес Иниеста.

Три минути по-късно Лионел Меси бе за миг изпуснат от отбраната на Хетафе, но ударът с глава на аржентинеца след центриране на Алба излезе в аут.

И до края на срещата Барселона така и не намери начин да стигне до победно попадение, като не помогна и включването в игра на младия талант Мунир Ел Хадади. Каталунците не стигаха дори и до шансове пред вратата на Гуайта, а включването на Жерар Пике в атака за заключителните минути също не доведе до желания от Луис Енрике резултат.