Кошмарна 91-а минута провали Юнайтед в Уелс

Манчестър Юнайтед отново показа нетипична слабост и за втори път в последните си няколко мача допусна изравняване в края. Това стана срещу Кардиф в Уелс, където домакините измъкнаха 2:2 в 91' и попречиха на шампионите да се върнат в топ 4 на класирането.

Срещата почна със спорно решение на съдията, който в 8' трябваше да изгони Рууни, но нападателят получи само жълт картон, а 7 минути по-късно вкара за 1:0. В 31' Фрейзър Кембъл изравни, но Евра в края на полувремето даде аванс на гостите.

След скучно второ полувреме и по един пропуск за двата отбора, а кореецът Ким в 91' донесе точката на своите. Рууни минута по-късно изпусна сам срещу вратаря.

“Червените дяволи“ тихомълком записаха силна поредица от мачове, след като вече в 6 поредни мача не познават вкуса на поражението, а въпреки липсата на Ван Перси, Юнайтед отново показа добра успеваемост в атака.

Защитата на гостите обаче заслужава критики, тъй като това беше 9-о поредно гостуване, в което шампионите получават поне един гол в своята врата, както и втори мач, в който допуска изравнителен гол в последните минути на мача.

Заради защитата си шампионите не успяха да се върнат в топ 4, като събраха актив от 21 точки, което е достатъчно за 6-о място, което делят с Евертън. Кардиф е на 15-о място с 13 пункта.

Манчестър Юнайтед взе контрола в срещата отначало, но още в 8' гостите получиха подарък от съдията. Уейн Рууни гонеше Мъч по лявото крило в опит да му вземе топката, но го изрита жестоко в крака, определено не при борба за топката. Съдията обаче не му показа червен, а само жълт картон.

Именно английският национал даде аванс на своите 7 минути по-късно, след като Валенсия отне по дясното крило и прати коженото кълбо в наказателното поле. Там Ернандес отклони към Рууни, който след удар и рикошет успя да открие – 0:1.

Само три минути по-късно Янузай центрира отлично към далечната греда, където Фелайни без проблем нанесе удар с глава, но Маршал с котешки рефлекс успя да избие. Оттам нататък, Кардиф заигра по-добре, а Де Хеа направи две добри спасявания.

Нямаше кой да спре Фрейзър Кембъл в 32' – Мъч получи топката зад гърба на Клевърли и изведе централния нападател, който с хубав удар успя да преодолее испанския страж. Той обаче не се зарадва на гола си, показвайки уважение към родния си клуб, в който изкара 12 години.

Въпреки това Манчестър стигна до нов гол при наглед лесна ситуация. В 45' Рууни си спечели корнер и сам центрира към Патрис Евра, който беше забравен от защитата и с глава вкара прекрасен гол за 1:2 в полза на шампионите.

Втората част почна с шанс за “червените дяволи“ да приключат срещата. Рууни намери отлично Фелайни, който стреля с глава в долния десен ъгъл, но по фантастичен начин Маршал успя да спаси. Малко по-късно пък Кардиф изпусна шанс да изравни, след като Мъч беше изведен в позиция, но прехвърлящият му удар кацна на горната греда.

След първоначалното бързо темпо през второто полувреме, качеството на игра спадна значително, а териториалният превес на домакините не водеше до нищо опасно. В 74' пък на терена се появи Райън Гигс – уелският ветеран на Юнайтед, който за пръв път в кариерата си игра в родния си Кардиф на клубно равнище.

До края на мача обаче Гигс и компания изпуснаха контрола, а в 91' Ким с глава успя да вкара и да донесе точката. Целият стадион пък избухна в радост от изравнителното попадение. Минута по-късно Рууни се превърна в грешник за своите, след като бе изведен сам срещу вратаря, но сбърка при опита си за пас към Уелбек, пропилявайки отличен шанс за своите – 2:2.