Кошмар! Гол в добавеното време лиши Лудогорец от мечтан резултат (снимки)

Отборът на Лудогорец пропусна да направи важна стъпка към елиминация на Динамо Загреб и участие в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като тази вечер "орлите" допуснаха по кошмарен начин равенство 1:1 на своя "Лудогорец Арена" (виж галерия от мача>>).

Българският тим водеше в резултата до добавеното време на срещата, но лоша игра в защита позволи на хърватите да отбележат скъпоценен гол, който да им даде превес преди реванша на негостоприемния "Максимир" в Загреб.

Резултатът бе открит от Марселиньо през втората част на сблъсъка, но Анте Рукавина изравни секунди преди края. Като цяло обаче българският шампион изнесе отличен първи мач от европейските клубни турнири в своята история, изключвайки слабата игра в отбрана в някои моменти, което и в крайна сметка им коства крайния успех.

Футболистите на Ивайло Петев демонстрираха силен и организиран футбол, като дори пропуснаха няколко чудесни възможности за попадение през първите 45 минути. Шансове за гол се откриха и пред Динамо, но и с известна доза шанс, българите успяваха да запазят суха своята мрежа. Докато не стигна до добавеното време и скъпоценния за хърватите гол на Рукавина.

Наставникът на домакините Ивайло Петев не предложи изненади в своя стартов състав, като на вратата застана Урош Голубович. Кайсара и Йордан Минев действаха по двата фланга на защитата, докато Барт и Гулдан стартираха в средата. Станислав Генчев и Светослав Дяков заеха позициите си на вътрешни полузащитници, докато Мирослав Иванов, Марселиньо, Иван Стоянов и Емил Гъргоров съставиха офанзивното каре на шампионите.

През първата част Лудогорец предложи отличен футбол и надигра хърватския си съперник, но "орлите" пропуснаха сериозен брой чисти шансове за откриване на резултата. Възможности се откриха и пред отбора на Динамо, но те бяха далеч по-малко от тези за българския шампион.

Още от първите минути футболистите на Ивайло Петев започнаха да играят по-често с топката, като тази тенденция се запази и до почивката. В 7' се стигна до първата опасна възможност пред пазената от Келава врата, но Иван Стоянов стреля в аут от добра позиция.

Четири минути по-късно Лудогорец пропусна изключителен шанс да разпечата хърватската врата. Марселиньо се озова очи в очи с Келава, но стражът на Динамо спаси изстрела на бразилеца. Последва добавка на Иван Стоянов, която обаче бе решително блокирана от бранител на гостите.

В 31' гостите от Загреб също показаха зъбите си, като Динамо пропиля най-добрия си шанс за първата част. Контраатака на хърватите свари неподготвена защитата на Лудогорец, а Томечак се оказа сам срещу Урош Голубович. Футболистът на Динамо обаче стреля в аут.

До края на първото полувреме българският тим продължи да доминира, докато гостите рядко съумяваха да атакуват опасно.

В 34' се стигна и до нов златен шанс за българския тим, който обаче също бе пропилян. Иван Стоянов центрира успоредно на голлинията на вратата, като топката не успя да стигне до Марселиньо. Кълбото обаче се озова право в нахлулия отляво Станислав Генчев, който от близка дистанция не успя да уцели очертанията на вратата. Две минути по-късно Кайсара отново бе тестван, като и този път стражът се намеси, отразявайки силен удар на Иван Стоянов.

На почивката двамата треньори не извършиха промени в своите стартови състави, като битката на "Лудогорец Арена" бе подновена.

И през втората част футболът в Разград бе на високи обороти, като в 62' домакините отново предприеха настъпление в предни позиции. Мирослав Иванов успя да финтира двама от бранителите на Динамо, но изстрелът на халфа мина покрай лявата странична греда на вратата.

В 67' трибуните в Разград изригнаха, след като силната игра на Лудогорец в атака най-сетне даде резултат. "Орлите" разпечатаха вратата на Динамо и увенчаха с попадение страхотната си игра до момента, като в герой за шампионите се превърна Марселиньо. Бразилецът посрещна с глава отлично центриране с левия крак на Иван Стоянов, като умело насочи топката в мрежата - 1:0.

Инкасираният гол очаквано активизира футболистите на Динамо, които се хвърлиха в атаки. Почти веднага резултатът в Разград можеше да бъде изравнен, но нападател на хърватите не съумя да реализира от близка дистанция в наказателното поле. Минути по-късно Самир опита да обстрелва от дистанция, но твърде неточно.

В тези минути Лудогорец прие играта в своята половина, което надали се харесваше на Ивайло Петев. В 77' шампионите за малко не платиха цена за пасивността си, а хърватският отбор пропусна страхотен шанс за изравняване. Резервата Бечирай центрира в наказателното поле на "орлите", а топката се насочи право към опразнената от Урош Голубович врата. За щастие на домакините, левият бранител Кайсара се оказа на точното място, за да изчисти от голлинията.

До края Лудогорец продължи да брани крехкия си, но много ценен аванс от един гол, като Ивайло Петев погледна и към своята резервна скамейка. Козмин Моци и Михаил Александров се появиха в игра, докато Динамо продължаваше да търси начини да изравни резултата. В последните минути на терена влезе и новото попълнение на "орлите" Франк Гела, който замени асистента за единствения до момента гол Иван Стоянов.

Именно Франк Гела бе в основата на страхотен шанс за втори гол, който Лудогорец не успя да оползотвори в добавеното време на мача. Африканецът центрира остро успоредно на голлинията, но Михаил Александров не успя да достигне до кълбото.

В ответната атака се стигна и до кошмарния за Лудогорец момент, когато Динамо Загреб възстанови равенството. Защитата на домакините отново не действа достатъчно добре, оставяйки Урош Голубович да скача сам срещу двама футболисти на хърватите в малкото наказателно поле. Стражът на "орлите" бе изпреварен, а Анте Рукавина с глава смълча трибуните за крайното 1:1.