Бербатов с асистенция в първата контрола на Юнайтед (Видео)

снимка: Guliver/Getty Images

Българският нападател на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов записа цял мач за "червените дяволи", които тази вечер спечелиха с 1:0 първата си приятелска среща за това лято. "Деветката" не успя да се разпише, но се отчете с асистенция за единствения гол в двубоя.

Юнайтед изигра първа контрола на територията на Южна Африка, а победен бе отборът с ескцентричното име АмаЗулу. Автор на единственото попадение бе италианецът Федерико Македа, който се разписа след 20 минути игра, възползвайки се от подаване на Бербатов.

Макар и да изрази желанието си за трансфер, Димитър Бербатов получи пълни 90 минути от мениджъра сър Алекс Фъргюсън. Българинът не успя да се разпише, а в края на първата част негов удар от воле бе отразен от африканския вратар. Дебют за "червените" записа новото попълнение Шинджи Кагава, който обаче изигра само няколко минути.

Фъргюсън стартира с Бербатов, Македа и Хавиер Ернандес в предни позиции, като в халфовата линия местата си заеха Майкъл Карик и Пол Скоулс. Младите Уутън, Брейди, Весели и Лингард също започнаха сред титулярите.

Контролата очаквано започна с превес на англичаните, като още в 2' Юнайтед пропусна да открие. Изстрел на Македа бе отразен, а при добавката Чичарито не успя да вкара в опразнената врата. В 20' обаче прошка нямаше, като този път Кико Македа реализира. Италианецът бе изведен от Димитър Бербатов зад отбраната на АмаЗулу и преодоля вратаря, вкарвайки за 0:1.

В следващите минути АмаЗулу създаде няколко ситуации за реализиране на изравнителен гол, но до такъв не се стигна. В 41' Димитър Бербатов стреля фантастично от воле, но изстрелът му бе отразен от африканския вратар. В 44' нов шанс пропиля и Македа, който пропусна да удвои головата си сметка в сблъсъка.

Второто полувреме започна с по-активна игра на африканците, които натиснаха именития си съперник. Андерс Линдегор обаче отново бе на мястото, не допускайки попадение във вратата си.

В 63' нов шанс се откри и пред албионците, но младокът Блакет не бе точен. Последваха нови шансове за африканския тим, но отново пропиляни.

В последните минути Манчестър Юнайтед бе отборът с по-добри ситуации за гол, но първо Чичарито не бе точен, а след това и Петручи нацели една от гредите с хубав удар от границата на наказателното поле.