Колумбия опустоши Гърция за мечтан старт на Световното

Колумбия започна много солидно кампанията си на Световното първенство 2014 в Бразилия, след като възпитаниците на Хосе Пекерман надиграха европейския шампион за 2004 Гърция с 3:0 в мач от група C, който се игра на стадион „Минейрао“ в Бело Оризонте.

Още в 6' Куадрадо беше намерен по дясното крило, а той от своя страна намери връхлитащия Армеро, който стреля по тревата, топката мина под крака на защитник и влетя неспасяемо в мрежата.

Второто попадение падна след почивката, като след центриране от корнер Гутиерес се измъкна между защитниците на Гърция и засече във вратата за 2:0. В последната минута от добавеното време Хамес Родригес се разписа за 3:0, подпечатвайки с гол прекрасната си игра.

Двубоят беше много равностоен, но южната ни съседка така и не успя да се възползва от преимуществото си през първото полувреме, а и Гекас уцели греда през второто полувреме. Колумбия обаче изигра много добре тактически мача и в нито един момент не изпусна контрола.

4093917

Така на трето Световно първенство гърците почват със загуба, като до момента имат само една победа на първенство на планетата – срещу Нигерия през 2010 година.

В същото Колумбия стигна до ценна победа, която ще позволи на тима да се бори за първото място в най-равностойната група на Мондиал 2014.

Рано утре сутрин пък един срещу друг се изправят Кот д'Ивоар и Япония, които също са част от група C на Световното първенство 2014.

Двамата треньори подготвиха по няколко изненади в първия мач, като на пейката за Гърция останаха Митроглу и Карагунис, докато Хосе Пекерман остави на пейката Джаксън Мартинес и Карлос Бака.

Страхотна атмосфера създадоха колумбийските фенове, които бяха изпълнили почти до краен предел стадиона и пяха заедно химна на своята страна. Малка агитка от Гърция пък подкрепяше своите от самото начало на срещата.

4093888

Двубоят почна с мощен натиск на домакините, който доведе и до ранен гол още в 5'. Куадрадо получи отдясно на нападението, а техничният играч на Фиорентина се подигра с персоналния си пазач. Той пусна топка за Гутиерес, който пропусна за Армеро и левият бранител нанесе удар. Защитник на Гърция не успя да се намеси и топката влетя неспасяемо в мрежата - 1:0 за домакините.

4093886

След гола гърците се опитаха да натиснат, но Колумбия се затвори добре и пресираше играчите на Сантош още в центъра на терена. В същото време южноамериканците получиха повече пространство и Гутиерес и Родригес се разминаха с голове в следващите минути. При центриране от пряк свободен удар няколко минути по-късно пък Холебас пръв застраши вратата на Колумбия, но ударът му с глава мина встрани.

Действията на терена продължиха да се развиват в половината на Колумбия, но в 24' Ибарбо осъществи страхотен индивидуален пробив. Той пробяха 50 метра и нахлу в наказателното поле, но в последния момент Манолас успя да му отнеме. Холебас пък пръв имаше шанс да се разпише за еврпейския шампион от 2004, но ударът му с глава мина встрани.

4093885

След като измина първия половин час и Самарас напомни за себе си, пробивайки отляво. Той пробва удар в близкия ъгъл, но вратарят успя да се намеси. В 37' пък Ибарбо центрира отляво към далечната греда, където Хамес беше оставен сам, но асът на Монако стреля над вратата.

В заключителните минути Колумбия осъществи няолко интересни атаки на скорост, с които защитата на Гърция се справи много трудно, но все пак нов гол до края не падна - 1:0 на почивката.

4093889

Само три минути след началото на второто полувреме Карнезис показа отличен рефлекс, след като Хамес се освободи от защитник и стреля силно от дистанция. Колумбия обаче играеше по-добре в началото на полувремето и стигна до още няколко опасности.

Така се стигна до 57', когато Хамес центрира от корнер на близката греда. Там Агилар успя да отклони топката достатъчно, за да я насочи в центъра на малкия пеналт, където Гутиерес засече за 2:0.

4093918

Гърция можеше бързо да се върне в мача, след като в 63' Торосидис успя да засече центриране в наказателното поле и го насочи към Гекас, но нападателят нацели гредата на опразнената врата.

На терена се появи и звездата на Фулъм Костас Митроглу, който получи два шанса да се разпише, но и в двата случая не успя да завърши точно атаката. В 84' пък Самарас можеше да направи мача интересен в заключителните минути, но ударът на крилото мина на сантиметри от страничната греда.

Все пак в добавеното време Колумбия получи отличен шанс и се възползва. При контраатака Куадрадо се озова в наказателното поле и с пета пусна за Хамес, който с удар по тревата в долния ляв ъгъл отбеляза за крайното 3:0.