Кокала се завърна на "Лаута" с поражение

Отборът на Локомотив Пловдив се изкачи на девето място във временното класиране на българското първенство, след като днес "смърфовете" записаха трета поредна победа и спечелиха с 1:0 домакинството си на Хасково в среща от 14-ия кръг.

Успехът позволи на "смърфовете" да съберат актив от 16 точки, изпреварвайки отново Славия на деветото място в таблицата. "Белите" остават с 13 пункта след снощното равенство с лидера ЦСКА.

Хасково пък записа трета поредна загуба за първенство под ръководството на новия старши-треньор и бивш такъв на Локомотив Емил Велев, който за кратко води отбора през лятото. Новаците в елита остават на последното 12-о място в класирането с твърде скромния актив от едва 4 точки.

Единственият гол на "Лаута" падна още в 4-ата минута, когато домакините откриха резултата в своя полза. Карагерен се освободи от защитник на гостите и с добър изстрел матира Боян Пейков за 1:0.

В 36' пловдивчани можеха и да удвоят преднината си, но Благой Наков сътвори сериозен пропуск от няколко метра разстояние до голлинията.

Петнадесет минути преди края дежурния си гол можеше да отбележи и Мартин Камбуров, но голямата звезда на Локомотив не успя да преодолее Боян Пейков, който реагира умело.

Гостите от Хасково доиграха срещата и с човек по-малко, след като шест минути преди края Димитър Алексиев получи втори жълт картон и пое към съблекалните.