Черно море доближи топ 6 с успех над Ботев

Черно море постигна важен домакински успех с 2:1 над Ботев (Пловдив) в стремежа си да не изостава сериозно от отборите в топ 6 на класирането на А група. Срещата на стадион „Тича“ от 14-ия кръг бе от ключово значение и за „канарчетата“, които се смъкнаха на шеста позиция след успеха на Левски с 1:0 като гост на Локомотив (София).

Черно море има 18 точки и остава 8-ми, но вече е само на 2 пункта от столичните „железничари“ и на 3 от Ботев. Утре е последният мач от кръга между петия Берое и четвъртия Литекс.

„Моряците“ нанесоха два светкавични удара на един от най-неубедителните гости в А група през първото полувреме. В 21-ата минута Матиас Курьор откри резултата в полза на Черно море с прекрасен шут от воле от около 15-20 метра, след като вратарят Адам Стаховяк боксира в него топката при защита на ъглов удар.

120 секунди по-късно Тодор Паланков покачи на 2:0, след като бе оставен непокрит в наказателното поле и кълбото стигна до него след рикошет в бранител на Ботев при удар на Иван Коконов.

Мариян Огнянов върна интригата с попадение за 2:1 в 62-ата минута, когато изпълни отлично пряк свободен удар. В оставащите минути на мача обаче гостите пробваха предимно с дълги центрирания в наказателното поле на противника да търсят изравнителен гол и не сполучиха в стремежа си да избегнат поражението.

Черно море имаше далеч по-добри шансове през целия мач и след почивката също можеше да се разпише, но вратарят Адам Стаховяк спаси чисто положение на Коконов, а Росен Колев изчисти пред голлинията голов пас на Симеон Райков към Курьор.

Ботев остава само с една победа като гост досега в първенството, и то срещу последния в класирането Хасково.