Клуж покоси Юнайтед със страхотен гол, но отпада от ШЛ (ВИДЕО И СНИМКИ)

Румънският шампион Клуж не можа да поднесе една от големите изненади в последния кръг от груповата фаза на Шампионската лига, след като подчини Манчестър Юнайтед с 1:0 на „Олд Трафорд", но не продължава напред в турнира.

Страхотен гол на Луис Алберто в 56-ата минута на срещата смълча трибуните в „Театъра на мечтите", след като футболистът на гостите прониза вратаря Давид де Хеа с удар от около 25 метра в горния ъгъл.

„Червените дяволи" нямаха никаква полза от този двубой и не положиха много усилия да стигнат до изравняването в срещата. На практика домакините не създадоха нито едно положение през второто полувреме, когато се оказаха догонващи в резултата.

Юнайтед не остави добри впечатления с последния си мач от групите, но завършва като лидер в Група Н с актив от 12 точки. Галатасарай постигна така нужната победа в гостуването на Бенфика с 2:1 и спечели правото да играе и догодина в Шампионската лига.

Турският гранд има 10 точки, колкото е активът и на Клуж, но Чим Бом е с по-добри показатели в директните двубои и ще продължи напред към елиминациите. Брага остана на 4-то място с едва 3 пункта и няма да играе повече в евротурнирите.

Сър Алекс Фъргюсън беше гласувал доверие на Уейн Рууни, но иначе имаше цели 10 промени в състава си спрямо последната победа в Премиършип над Рединг с 4:3. Сред титулярите на „дяволите" се отличаваха имената на Скот Уутън в защитата и Ник Пауъл в халфовата линия. Цели двама партньори на Рууни в атаката бяха пуснати в игра - Уелбек и Ернандес.

Именно Уелбек отправи първия удар в мача - в 10-ата минута Райън Гигс центрира от корнер, а английският национал с глава стреля отблизо, но не намери очертанията на вратата.

Като цяло темпото на игра не бе особено високо, а Клуж създаде първото голово положение в 22-ата минута. Педро изведе отлично Моду Сугу в наказателното поле отдясно, но докато играчът на Клуж си нагласи топката за стрелба, в защита се върна Уутън. Младокът с великолепен шпагат изби кълбото в корнер, предотвратявайки опасността.

В 25-ата Юнайтед най-накрая се събуди и създаде повече напрежение в пеналтерията на Клуж, но отново след статично положение. Том Клевърли центрира отдясно в наказателното поле, а от точката за дузпа Уелбек стреля, като топката стигна до Смолинг, който с глава я прати над вратата.

В 39-ата минута вратарят на Клуж Фелгейраш направи две последователни отлични спасявания на удари на Уелбек и Рууни. Особено впечатляващо беше изпълнението на бившия играч на Евертън, който пробва много технично да прехвърли стража на гостите, но Фелгейраш беше на мястото си.

Втората част започна изненадващо, като „Олд Трафорд" беше смълчан в 56-ата минута от фамозен изстрел на Луис Едуардо. Той пое топката на 25 метра от вратата и с изключителен удар с външен фалц я прати неспасяемо в горния ляв ъгъл на Давид де Хеа - 0:1.

Гостите от Румъния имаха всички основания да търсят успеха, защото при това положение те щяха да заемат втората позиция в групата. Към момента Галатасарай и Брага играеха при резултат 1:1 и тимът на Йоан Андоне изпреварваше турския гранд с 1 точка в класирането.

От своя страна Манчестър Юнайтед продължаваше да не впечатлява с играта си, а от този момент до края на срещата гостите играеха подчертано защитно. „Дяволите" обаче така и не стигнаха до някакво положение за изравняване, като дори нямаха особено опасни удари към вратата на Клуж.

Така за съжаление румънският шампион се поздрави със знаменит успех на „Олд Трафорд", но но заслужи класирането си в елиминационната фаза на Шампионската лига. Манчестър Юнайтед пък логично завършва като лидер в групата, но не остави добри впечатления в последния си мач от групите.

szólj hozzá: Manchester United vs Cluj 0:1 Luis Alberto