Байерн взе реванш от БАТЕ и оглави Група F (ВИДЕО И СНИМКИ)

Байерн (Мюнхен) си отмъсти на отбора, който единствен му нанесе поражение през този сезон в официален мач - БАТЕ (Борисов), след като надигра категорично молдовците за изразителен успех с 4:1.

Така „Алианц Арена" беше зарадвана от възпитаниците на Юп Хайнкес не само с поредни 3 точки, но и с перфектен завършек на годината в Шампионската лига.

Баварците по този начин си заслужиха спечелване на Група F, като завършват на 1-во място с 13 пункта, колкото е активът и на Валенсия.

„Прилепите" се наложиха с 1:0 в гостуването си на Лил, но отстъпват на немския колос заради показателите в директните двубои. Единственият гол бе дело на Жонас от дузпа в 35-ата минута.

Любопитното е, че и Байерн, и БАТЕ (Борисов) завършиха срещата в намален състав - Джером Боатенг напусна с директен червен картон за грубо нарушение още в 51-ата минута, а Денис Поляков получи втори жътл картон за нелепа симулация в 69-ата.

В 22-ата минута Марио Гомес изведе баварците напред след много добра атака, която позволи на Шакири да излезе очи в очи с вратаря вляво в наказателното поле. Швейцарецът много правилно центрира успоредно на голлинията, където Гомес почти от упор прати топката в мрежата за 1:0.

Въпреки че в началото на второто полувреме баварците останаха с човек по-малко, трябваха им само 120 секунди след изгонването на Боатенг, за да поведат с 2:0. Тони Кроос центрира от фаул, Швайнщайгер насочи топката с глава към Мюлер, който отново отблизо простреля Харбунов за 2:0.

Домакините нямаха намерение да спират да атакуват, въпреки че бяха с човек по-малко. В 65-ата минута бе ред на Марио Гомес да асистира за попадение на своя тим и по този начин върна жеста на Шакири, защото този път германецът центрира във вратарското поле, а там младият швейцарец не сгреши - 3:0.

В 82-ата минута Давид Алаба направи резултата още по-изразителен - 4:0, след като овладя топката при изпълнение на корнер и си я нагласи за воле, което разстреля Харбунов за четвърти път.

В 88-ата минута остана време и за БАТЕ да отбележи почетен гол, дело на Филипенко, който красиво от 20 метра с прецизен изстрел не остави шансове на Нойер - 4:1.

szólj hozzá: Bayern vs BATE 4:1 GOALS HIGHLIGHTS