Дунав не остави шансове на Нефтохимик

снимка: dunav8806.com

Дунав 8806 разгроми Нефтохимик с 93:66 (29:13, 23:15, 24:22 и 17:16) точки в мач от първенството на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени, игран в зала "Дунав" в Русе.

Георги Божков избра първи за дунавки да играят Зорница Костова, Радостина Димитрова, Шанте Еванс, Кристина Сантяго и Таня Чиров. Отборът на Нефтохимик започна в състав Борислава Христова, Анета Митева, Глория Браун, Секуина Томас и Лорън Бел.

Още в началото на мача дунавки успяха да натрупат преднина и след пет минути игра водеха с 14:7, а в края на първата четвърт увеличиха аванса си на 16 точки - 29:13.

През втората четвърт русенки продължиха със силната игра, като на почивката водеха с 24 точки разлика - 52:28, а две минути преди края на третата част преднината им стигна 30 точки - 71:41.

В последната четвърт състезателките на Георги Божков не намалиха оборотите и заслужено победиха в мача с 93:66.

За отбора на Дунав 8806 с 21 точки се записа Кристина Сантяго, а Виолина Кочева отбеляза 18. От Нефтохимик с по 13 точки се разписаха Мария Желязкова и Секуина Томас, уточнява БТА.